پرورش کرم ابریشم در کرمانشاه آغاز شد

کرمانشاه- ایرنا- مدیر طیور و زنبور عسل سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه از آغاز پرورش کرم ابریشم در این استان خبر داد و گفت: تخم‌های موردنظر به منظور تولید این محصول در بین پرورش‌دهندگان توزیع شده است.

نرگس عظیمی روز چهارشنبه به ایرنا افزود: اکنون پرورش کرم ابریشم در ۶ شهرستان پاوه، هرسین، صحنه، کرمانشاه، اسلام آبادغرب و سرپل‌ذهاب دنبال می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تخم نوغان به منظور تولید کرم ابریشم بین پرورش دهندگان توزیع شده است، اظهار داشت: از مجموع سهمیه ۵۰ جعبه ای تخم نوغان استان هشت جعبه در شهرستان پاوه، ۲۱جعبه در هرسین، هفت جعبه در کرمانشاه، ۶ جعبه در سرپل ذهاب، پنج جعبه در صحنه و یک جعبه نیز در شهرستان اسلام آبادغرب بین پرورش دهندگان توزیع شد.

مدیر طیور و زنبور عسل سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه به ملزومات پرورش کرم ابریشم اشاره داشت و خاطرنشان کرد؛ متقاضیان پرورش کرم ابریشم باید ابتدا یک توتستان از نوع رقم کیمونچی را مهیا و سپس اقدام به پرورش کنند.

عظیمی با اشاره به اینکه در استان صنعت نوغانداری وجود ندارد، گفت: براساس برنامه‌ریزی‌ انجام شده به دنبال توسعه پرورش کرم ابریشم و صنعت نوغانداری در کرمانشاه هستیم.

در استان ۲ میلیون نفری کرمانشاه حدود ۱۲۵ هزار بهره بردار در بخش کشاورزی مشغول به فعالیت هستند.

این استان با بیش از ۹۵۰ هزار هکتار زمین کشاورزی و تولید سالانه چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی، دامی و باغی یکی از قطب های کشاورزی کشور است. 

اخبار مرتبط