۸ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۳۵
کد خبرنگار: 1828
کد خبر: 83801744
۰ نفر

برچسب‌ها

چند خبر کوتاه از جنوب کرمان

جیرفت - ایرنا - کشف ۷۷۱ کیلوگرم مواد مخدر، دستگیری شکارچیان غیرمجاز در جیرفت، تولید انیمیشن شَرمیناتور با رویکرد کاهش آسیب‌های اجتماعی و ردیابی ملخ‌های صحرایی در سطح ۱۰۰۰ هکتار از زمین‌های فاریاب ازجمله اخبار امروز (پنجشنبه) جنوب کرمان است.

کشف ۷۷۱ کیلوگرم حشیش و تریاک

سردار عبدالرضا ناظری فرمانده انتظامی استان کرمان گفت: طی ۲ عملیات جداگانه پلیس با سوداگران مرگ در جنوب کرمان ۳۱۵ کیلوگرم حشیش و ۴۵۶ کیلوگرم تریاک کشف شد.

وی از درگیری مسلحانه رزمندگان یگان تکاوری ۱۱۵ رودبار جنوب با سرنشینان یک خودرو وانت نیسان خبر داد و افزود: قاچاقچیان با رها  کردن خودرو متواری شدند اما، در بازرسی از خودرو حدود ۳۴۵ کیلوگرم تریاک، ۳۱۵ کیلوگرم حشیش و یک قبضه سلاح کلاشنیکف کشف شد.

فرمانده انتظامی استان کرمان ادامه داد: در عملیات دوم علاوه بر کشف ۱۱۱ کیلوگرم مواد مخدر و توقیف ۲ خودرو، چهار قاچاقچی دستگیر شدند.

دستگیری شکارچیان پیش از اقدام به شکار در جیرفت

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان جیرفت گفت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان در حین گشت، کنترل و پایش مناطق، در منطقه جبالبارز شمالی (دربید) یک گروه متخلف را پیش از اقدام به شکار دستگیر کردند.

مطهره قریشی افزود: از متخلفان، یک قبضه سلاح ساچمه زنی تک لول، یک قبضه اسلحه ساچمه زنی پنج تیر، چند فشنگ ساچمه زنی و تعدادی ادوات غیر مجاز کشف و ضبط شده و مراتب پس از تنظیم صورتجلسه برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی ارجاع شد.

وی تصریح کرد: شروع به شکار حیات وحش و تعقیب حیوانات وحشی حتی قبل از شکار آنها جرم است و طبق ماده ۱۵ قانون شکار و صید، اینگونه افراد تحت تعقیب و مجازات قرار می‌گیرند.

تولید انیمیشن شَرمیناتور با رویکرد کاهش آسیب‌های اجتماعی

مدیر کانون فرهنگی هنری مصباح جیرفت گفت: به زودی از انیمیشن شَرمیناتور، کاری از گروه انیمیشن کانون فرهنگی هنری مصباح با رویکرد کاهش آسیب‌های اجتماعی رونمایی می‌شود.

اسماعیل نیک‌نفس افزود: این نخستین انیمیشنی است که این کانون با رویکرد کاهش آسیب‌های اجتماعی تولید کرده است.

وی ادامه داد: طرح انیمیشن شرمیناتور با نگاه اقتصادی کلید خورده تا علاوه بر فعالیت در زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی حوزه خانواده، برای کانون و اعضای آن نیز درآمدزایی ایجاد کند.

مدیر کانون فرهنگی هنری مصباح جیرفت بیان کرد: این انیمیشن در قالب طنز ساخته شده و طی ۲ هفته آینده، نخستین مجموعه ۱۰ قسمتی آن پخش می‌شود و با کاراکترهای جذاب سعی می‌کند مخاطبان زیادی جذب کند.

وی عنوان کرد: انیمیشن شرمینیاتور که هر قسمت آن یک تا ۲ دقیقه است، هر ۲ هفته یکبار از شبکه‌های اجتماعی و از طریق فضای مجازی به ویژه اینستاگرام به آدرس sharmeinator@ منتشر می‌شود و قصد دارد در هر مجموعه به یک نوع آسیب اجتماعی بپردازد.

مدیر کانون فرهنگی هنری مصباح تصریح کرد: کار ساخت و تدوین این انیمیشن با مشارکت پنج نفر از اعضای کانون فرهنگی هنری مصباح در حال انجام است و فیلمنامه نویسی و دوبله آن نیز در تهران انجام می‌شود.

ردیابی و پایش ملخ‌های صحرایی در سطح ۱۰۰۰ هکتار در فاریاب
مدیر جهاد کشاورزی فاریاب جنوب کرمان گفت: با توجه به ریزش ملخ در سال‌های گذشته، امسال نیز کارشناسان این مدیریت از اردیبهشت‌ماه سال جاری اقدام به پایش و ردیابی ملخ کردند و تا کنون در بیش ۱۰۰۰ هکتار از زمین‌های شهرستان فاریاب عملیات ردیابی و پایش انجام شده است.
حسین سالاری افزود: نخستین دسته‌های ملخ صحرایی در تاریخ  ۶ خردادماه در شهرستان فاریاب مشاهده شدند که بلافاصله کار مبارزه توسط کارشناسان این مدیریت آغاز شد.

جنوب کرمان با یک میلیون نفر جمعیت از هفت شهرستان جیرفت، عنبرآباد، کهنوج، قلعه‌گنج، منوجان، فاریاب و رودبار جنوب تشکیل شده است.

سرخط اخبار استان‌ها