امتحانات پایه دوازدهم در دزفول حضوری برگزار می‌شوند

دزفول- ایرنا- مدیر آموزش و پرورش دزفول گفت: امتحانات پایه دوازدهم در دزفول به صورت حضوری و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شوند.

رضا محمدی خباز روز چهارشنبه در نشست هماهنگی امتحانات پایه دوازدهم در سالن کنفرانس مدیریت آموزش و پرورش دزفول افزود: قرار است برای حفظ سلامت دانش آموزان و جلوگیری از شیوع بیماری کرونا، فاصله دانش آموزان هنگام برگزاری آزمون‌ها به ۲ متر افزایش یابد. 
وی اظهارداشت: دانش آموزان موظفند قبل از حضور در حوزه‌های امتحانی در سامانه سلامت ثبت نام و پیام آن را برای مدیر مدرسه بفرستند تا اجازه ورود به مدرسه را کسب کنند.
محمدی خباز افزود: پارسال حدود ۲۵۰ دانش آموز در هر حوزه حضور داشت که امسال با افزایش حوزه‌ها قرار است کمتر از ۱۰۰ دانش آموز در هر حوزه حاضر شود. 
مدیر آموزش و پرورش دزفول گفت: قرار است در هر حوزه امتحانی با استقرار یک روان شناس اضطراب ناشی از کرونا و امتحانات مدیریت شود.
وی افزود: مصوبات این نشست برای برگزاری امتحانات پایه دوازدهم و کنکور سال ۹۹ لازم الاجراست و برگزاری امتحانات  پایه نهم نیز منتظر برگزاری نشست شورای عالی آموزش و پرورش است.
محمدی خباز با بیان اینکه نکات بهداشتی از سامانه شاد به خانواده ها ارائه می‌شود، اظهارداشت: امتحانات دانش آموزان هر منطقه در همان منطقه برگزار می‌شود.
سرپرست فرمانداری ویژه دزفول نیز در این نشست گفت: شهرداری‌ها موظفند قبل از ورود دانش آموزان و بعد از حضور آنها، محل برگزاری آزمون‌ها را ضدعفونی کنند.
امید بن عباس افزود: مربیان بهداشت، آموزش و پرورش و کارکنان هلال احمر وظیفه بهداشت و سلامت دانش آموزان هنگام ورود به حوزه‌های امتحانی را برعهده دارند و اقداماتی چون تب سنجی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی را انجام می‌دهند.

وی با بیان اینکه محیط برگزاری آزمون و محل تصحیح اوراق امتحانی باید به تایید بهداشت محیط برسد، بیان کرد: همه نهادها و ادارات از جمله اورژانس، اداره توزیع برق، هلال احمر، بسیج و شهرداری برای برگزاری امتحانات پایه دوازدهم بسیج شدند تا خانواده‌ها دغدغه‌ای برای حضور دانش آموزان در حوزه‌های امتحانی نداشته باشند.
در این نشست از خیرین مدرسه ساز دزفول خواسته شد همکاری لازم برای تهیه وسائل بهداشتی از جمله ماسک و دستکش برای دانش آموزان بی‌بضاعت تهیه کنند.

شهرستان دزفول افزون بر ۷۴ هزار دانش آموز دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =