۷ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۰۱
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 83801677
۰ نفر

برچسب‌ها

کشف زمین‌خواری ۴۲۰ میلیارد ریالی در یزد

یزد- ایرنا - فرمانده انتظامی استان یزد از کشف یک فقره زمین‌خواری ۴۲۰ میلیارد ریالی و دستگیری ۹ نفر از عاملان آن در استان خبر داد.

سرتیپ عباسعلی بهدانی‌فرد افزود: ماموران با انجام کار اطلاعاتی از تصرف اراضی دولتی در بلوار جمهوری  شهر یزد مطلع و بررسی موضوع را به صورت ویژه در دستور کار قرار دادند.

وی ادامه داد: در بررسی‌های فنی کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی مشخص شد زمین‌خواران با اقدامات غیرقانونی خود ۱۴ هزار متر مربع از اراضی دولتی را به تصرف خود درآورده‌اند.

فرمانده انتظامی یزد تصریح کرد: کارآگاهان پس از اطمینان از صحت موضوع با هماهنگی مقام قضایی این افراد از عاملان زمین‌خواری را شناسایی و در یک اقدام غافلگیرانه متهمان را دستگیر کردند.

بهدانی‌فرد با اشاره به اعتراف متهمان به این موضوع اظهار کرد: حفظ بیت المال و اراضی ملی از دست متجاوزان همواره در دستور کار پلیس قرار دارد و با متخلفان برابر قانون و با قاطعیت برخورد خواهد شد.

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه خبری پلیس، همچنین فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری یزد قبلا گفته بود: در فروردین ماه امسال بیش از ۲۹ هکتار از اراضی ملی از زمین خواران رفع تصرف شد.

سرهنگ مهدی مختومی افزود: ماموران پاسگاه ویژه منابع طبیعی با هماهنگی واحد حقوقی موفق به تشکیل ۱۱ فقره پرونده تخریب و تصرف ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل‌ها و مراتع به مساحتی بیش از سه هکتار شدند.

استان یزد یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =