مسکن کارگری نیازمند ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار است

تهران- ایرنا- محمد کبیری گفت: برای تامین مسکن ارزان کارگران طرحی را آماده کردیم که نیازمند ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار است که امیدواریم در شورای عالی مسکن این اعتبار تامین شود.

معاون تعاون وزارت کار روز چهارشنبه در گفت‌وگو با ایرنا دریاره اقدامات معاونت تعاون وزارت کار برای مسکن کارگری کفت: در بحث طرح مسکن کارگری، معاونت روابط کار و فرهنگی وزارت کار این موضوع را دنبال می‌کرد، اما معاونت تعاون وزارت کار نیز تعاونی‌های مسکن کارگری را بررسی و مشکلات را احصا کرد.  
وی اطهارداشت: در حال حاضر با کمک بانک توسعه تعاون طرحی را برای تامین مالی پروژه‌های تعاونی کارگری آماده کردیم و درخواستی هم به بانک مرکزی برای تامین خط اعتباری ارائه کردیم که در گام نخست مخالفت شد.  
معاون تعاون وزارت کار گفت: امروز (چهارشنبه) در جلسه شورای عالی مسکن که با ریاست معاون اول رییس جمهوری برگزار می‌شود، طرح خود را که با بانک توسعه تعاون، تامین مالی پروژه‌های مسکن برای کارگران را شروع کردیم، تقدیم می‌کنیم.  
وی بیان کرد: برای اینکه کار به تعویق نیافتد زمین‌هایی را با همکاری شرکت شهرک‌های صنعتی و وزارت صنعت در سه نقطه در حاشیه شهرک‌های صنعتی برای ساخت مسکن به صورت آزمایشی انتخاب کردیم.  
کبیری افزود: به وزارت مسکن پیشنهاد کردیم که این زمین‌ها توسعه یابد و تعدادی از زمین‌ها نیز از سوی وزارت کار امروز معرفی می‌شود و اگر شورای عالی مسکن امروز موافقت کند با کمک بانک توسعه تعاون آماده ایجاد خانه‌های ارزان قیمت برای کارگران خواهیم بود.
وی اظهارداشت: برای اجرای این طرح بانک‌ توسعه تعاون از منابع داخلی خود مبلغ ۱۵۰ میلیارد تومان اختصاص داده است اما آنچه ما نیاز داریم نزدیک به ۲ هزار میلیارد تومان خط اعتباری است.  
معاون تعاون وزارت کار، طرح تامین مسکن کار را تشریح کرد و کفت: طرح به این صورت است که مثلثی بین تعاونی مسکن، بانک و پیمانکار شکل می گیرد. طرف پیمانکار، بانک است تا بتواند تامین مالی منظم انجام دهد و تعاونی، مدیریت مالی اعضا را برعهده خواهد داشت و اعضا سهم خود را به بانک می‌دهند و بانک نیز به پیمانکار می‌دهد در صورتی که اعضا تاخیری داشته باشند متضمن پرداخت اعتبار خواهد بود تا مشکلاتی که به دلیل عدم پرداخت برخی از اعضا پیش می‌آید وجود نداشته باشد و پروژه در زمان کوتاه و با قیمت ارزان‌تر در اختیار اعضا قرار گیرد و چنانچه تاخیری در پرداخت‌ها باشد طبق قرارداد منعقد شده، بانک با اعضا روبه‌رو خواهد بود.  
وی تاکید کرد: برای اجرای این طرح نیازمند مصوبه‌ای برای تامین اعتبار ۲ هزار میلیارد تومان هستیم که امیدواریم در شورای عالی مسکن این اتفاق بیافتد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha