۸ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۳۶
کد خبرنگار: 952
کد خبر: 83801616
۰ نفر

برچسب‌ها

جمعیت سوسک های پارازیت در کهریزک کنترل شد

شهرری ـ ایرنا ـ بخشدار کهریزک با اشاره به افزایش جمعیت حشره ای به نام سوسک پارازیت طی روزهای گذشته در شهرهای باقرشهر و کهریزک، گفت: جمعیت سوسک‌های پارازیت با سمپاشی مراکز تجمع و دریچه های فاضلاب در این بخش کنترل شد.

امین بابایی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تاکید بر اینکه شهروندان نگران سوسک های پارازیت نباشند، اظهار داشت: این سوسک های گونه هایی با عمر سه روزه هستند که در حشره شناسی آنها را به نام سوسک پارازیت می شناسند، این حشرات موذی قدرت مولدی بالایی ندارند و طول عمر آنها بیش از سه روز تجاوز نمی کند.

وی با بیان اینکه بهداشت عمومی و سلامت شهروندان خط قرمز مسئولان بخش کهریزک است، عنوان کرد: با هماهنگی صورت گرفته با اداره جهادکشاروزی ری و شهرداری ها محل تجمع اصلی این حشره  چندین مرتبه سمپاشی شده و هم اکنون جمعیت آنها کنترل شده است.

بابایی در ادامه به هجوم ملخ ها به اراضی کشاورزی کهریزک اشاره کرد و افزود: بخشداری کهریزک برای مقابله با ملخ های مهاجم به خصوص در اراضی کشاورزی روستاهای چمبورک و تورقوزآباد جلسه ویژه ای تشکیل داده و با همکاری جهاد کشاورزی مناطق اصلی تجمع ملخ ها سمپاشی شده است.

این مسئول از تمامی شهرداران و دهیاران خواست با کارشناسان جهاد کشاورزی شهرستان ری برای مقابله با ملخ های در بوستان ها، معابر شهری، اراضی کشاورزی و عرصه های طبیعی همکاری لازم را داشته باشند.

بخش کهریزک از توابع شهرستان ری و دارای ۲ شهر باقرشهر و کهریزک است، این بخش از شمال به بهشت زهرا(س)، از غرب به اتوبان تهران قم، از شرق به باقر شهر و از جنوب به شهر حسن آباد فشافویه محصور و در فاصله ۱۳ کیلومتری شهرستان ری واقع شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =