آبدرمانی‌های استان اردبیل با دستگاه ازن‌زن ضدعفونی می‌شود

اردبیل - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل از استفاده از مجهزترین دستگاه ازن‌زن برای ضدعفونی آبدرمانی‌های استان خبر داد و گفت: بر اساس هماهنگی‌های انجام شده آبدرمانی‌ها از روز شنبه هفته آینده بازگشایی می‌شود.

نادر فلاحی روز چهارشنبه در جلسه هماهنگی بازگشایی آبدرمانی‌ها اظهارکرد:‌ بر اساس تمهیدات اتخاذ شده نگرانی در مورد شیوع ویروس کرونا با بازگشاییآب‌های گرم وجود ندارد چرا که تمامی موارد بهداشتی برای فعالیت این مراکز در نظر گرفته شده و با تدوین و رعایت پروتکل‌های بهداشتی مربوط به این مراکز هم‌استانی‌ها ، مسافران و گردشگران می‌توانند با خیال آسوده از این آب‌ها استفاده کنند.

به گفته وی ، آبدرمانی‌های استان اردبیل از دستگاه ضدعفونی‌کننده ازن‌زن  در آب‌های گرم معدنی استفاده می‌کنند و این دستگاه مجهزترین و بهترین دستگاه ضدعفونی‌کننده بوده که توسط آبدرمانی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی بیان‌کرد: با توجه به اینکه برند گردشگری استان اردبیل آب‌های گرم و معدنی هستند با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی اقدامات و پیگیری‌های لازم برای بازگشایی این مراکز در استان انجام شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل با تاکید بر استان‌محور بودن پروتکل تدوین‌شده با توجه به منحصر به‌فرد بودن آب‌های گرم و معدنی استان تشریح کرد: این پروتکل‌ها باید به شکلی مناسب و با در نظر گرفتن تمامی جوانب،  قبل از ورود افراد به آبدرمانی، استفاده از آبدرمانی و هنگام خروج از آبدرمانی تدوین شود.

رییس پارک علم و فناوری استان اردبیل نیز در این جلسه با اشاره به نقش و تاثیر آب‌های گرم معدنی در صنعت گردشگری و توسعه استان اظهارکرد:‌ با در نظر گرفتن تمامی موارد لازم و ضروری استفاده از آب‌های گرم در ایام کرونایی تلاش می‌کنیم تا در زمینه تدوین پروتکل‌های بهداشتی استفاده از این مراکز همکاری و مشارکت لازم را داشته باشیم.

حبیب ابراهیم‌پور افزود: با در نظر گرفتن پروتکل‌های بهداشتی استفاده از آب‌های گرم و معدنی مشکلی در بازگشایی این مراکز و فعالیت آنها وجود نخواهد داشت.

حدود ۱۲۰ دهنه آب معدنی گرم و سرد  در استان اردبیل و در شهرستان‌های سرعین ، مشگین‌شهر ، اردبیل ، نیر و کوثر وجود دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =