استاندار یزد: مقابله با ناهنجاری‌های اجتماعی مورد حمایت مردم است

یزد- ایرنا - استاندار یزد با بیان اینکه مقابله با ناهنجاری‌های اجتماعی مورد حمایت قاطبه مردم و مسوولان است گفت: برخورد جدی با افرادی که سعی در به خطر انداختن امنیت و آرامش مردم دارند ضروری است.

محمدعلی طالبی در دیدار با فرمانده انتظامی یزد سرقت را دغدغه مسوولان برشمرد و افزود: این مسئله به طور مستقیم بر احساس امنیت جامعه تاثیر دارد و باید اقدامات  در حوزه پیشگیری  ملموس و عینی باشد.

وی اظهار کرد: باید از دستگاه‌های مختلف مسوولیت‌خواهی کنیم تا در حوزه پیشگیری از سرقت به وظیفه خود به خوبی عمل کنند و همکاری و همراهی مردم ضروری است.

این مسول حضور پلیس در بافت تاریخی را بسیار مهم و تاثیرگذار ارزیابی و گفت: تامین و حفظ امنیت گردشگران و ساکنان بافت تاریخی یزد و همچنین مدیریت ساماندهی اتباع و مهاجران بسیار مهم و ضروری است.

طالبی با  اشاره به طرح پاک سازی پلیس در نقاط مختلف شهر  گفت: اجرای طرح های پاک سازی پلیس در سطح شهر، می تواند اعتماد مردم به ناجا را افزایش دهد و باعث رضایتمندی بیش از پیش مردم شود.

وی افزود: در ایام کرونا شاهد اقدامات خوب و موثر پلیس در حوزه های امنیتی، انتظامی و اجتماعی بوده ایم که زحمات کارکنان پلیس در این حوزه جای قدردانی دارد.

ضرورت ایجاد کمیسیون پیشگیری از ناهنجاری‌ها

همچنین فرمانده انتظامی یزد با ارائه گزارشی از عملکرد پلیس در سال گذشته و ۲ ماهه ابتدایی امسال بر لزوم همکاری  دستگاه‌های دولتی به منظور پیشگیری از جرایم و آسیب‌های اجتماعی به خصوص در حوزه ترافیک، سرقت و عفاف و حجاب تاکید کرد.

سرتیپ عباسعلی بهدانی فرد با بیان اینکه با تعامل خوب نیروی انتظامی و  دستگاه‌ها شاهد وضعیت امنیت در استان هستیم افزود: درخصوص پیشگیری از سرقت ۱۵ دستگاه مسوول هستند که باید با برگزاری کمیسیون‌های پیشگیری و به کارگیری سایر دستگاه‌های ذیربط اقدامات موثری را  انجام داد.

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه خبری پلیس، وی بر ضرورت ساماندهی و جمع‌آوری معتادان و راه‌اندازی کمپ ماده ۱۶تاکید و اظهار کرد: پاک‌سازی نقاط آلوده و جرم خیز، مبارزه با سارقان حرفه‌ای و قاچاقچیان موادمخدر و ارتقاء امنیت کویر در دستور کار پلیس قرار دارد.

فرمانده انتظامی یزد با تاکید بر لزوم توجه به معیشت کارکنان پلیس و رفع مشکلات آنها به خصوص تامین مسکن خاطرن شان کرد: لازم است تدابیر لازم برای رفع مشکلات معیشتی ماموران پلیس اندیشه  شود.

بهدانی‌فرد با بیان این که طرح ارتقای امنیت اجتماعی در حال اجراست افزود: برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی، مزاحمت، بی‌حجابی و غیره در دستور کار پلیس قرار دارد که لازم است دیگر سازمان ها و ادارات برای کمک به ساماندهی این حوزه وارد عمل شوند.

استان یزد یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =