حسن‌زاده:‌ شیب جوانگرایی در تیم ملی فوتسال مناسب است

تهران- ایرنا- کاپیتان تیم ملی فوتسال گفت: شیب جوانگرایی در تیم ملی مناسب بوده و بازیکنان جوان با کیفیتی به تیم ملی اضافه شدند.

«علی‌اصغر حسن‌زاده» روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا در خصوص تاریخ جدید برگزاری ۲ دیدار پایانی لیگ برتر فوتسال، اظهار داشت: تصمیم‌گیری از ابتدای لیگ بر همین اساس بود و باشگاه‌ها نیز خواستار برگزاری دیدار فینال به صورت رفت و برگشت بودند. در مورد دیدار سوم نیز چون برگزاری مسابقات بدون حضور تماشاگران برگزار می‌شود، خیلی فرقی نمی‌کند که کجا باشد.

وی همچنین در مورد تعویق یکساله جام جهانی ۲۰۲۰ فوتسال خاطرنشان کرد:‌ نمی‌توانم بگویم این تعویق به نفع ما یا تیم‌های دیگر است اما به هر حال باید از این فرصت بدست آمده نهایت استفاده را داشته باشیم.  اگر برنامه‌ریزی درستی شود، تعویق جام‌جهانی می‌تواند به هماهنگی و آمادگی بیشتر تیم ملی کمک کند. موضوع مهم دیگر، جام ملت‌های آسیا است.   این مسابقات به دلیل اینکه حکم انتخابی جام‌جهانی دارد و تیم‌های آسیایی نیز پیشرفت زیادی در این سال‌ها داشتند، از گذشته بسیار سخت‌تر شده است و باید در ابتدا به فکر نتیجه گرفتن در جام ملت‌های آسیا باشیم و بعد از آن به جام‌جهانی بپردازیم.

دارنده چهار عنوان بهترین بازیکن سال فوتسال آسیا در خصوص این موضوع که با تعویق جام‌جهانی، یک سال به سن ملی‌پوشان اضافه می‌شود،  گفت: من فکر نمی‌کنم یکسال تاثیر زیادی بر عملکرد ملی‌پوشان داشته باشد. شیب جوانگرایی در تیم ملی مناسب بوده و بازیکنان جوان با کیفیتی به تیم ملی اضافه شدند. اگر این شیب تند باشد هم تیم ملی ضرر می‌کند و هم بازیکنان جوان زیرا در آن صورت جوانان نمی‌توانند خودشان را با شرایط و حساسیت‌های بازی‌های ملی وفق دهند.  فوتسال ایران ظرفیت بسیار بالایی دارد، هرچند که امکانات فوتسال در حد پایینی است. این پتانسیل همیشه به کمک این رشته آمده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =