۷ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۵۴
کد خبرنگار: 884
کد خبر: 83801552
۰ نفر

برچسب‌ها

کاهش بارش در چهار حوضه آبریز کشور

تهران-ایرنا- میزان بارش‌ها در چهار حوضه آبریز اصلی کشور از ابتدای سال آبی تا هفتم خردادماه نسبت به مدت مشابه پارسال کاهش داشته است.

تعداد حوضه های آبریز اصلی کشور که درسال آبی جاری با کاهش روبرو شده اند نسبت به اردیبهشت ماه افزایش یافته و به چهار حوضه شامل دریای خزر، خلیج فارس و دریای عمان، ارومیه و قره قوم رسیده است.

تازه ترین گزارش شرکت مدیریت منابع آب ایران اعلام می دارد میزان بارش‌های حوضه دریای خزر از ابتدای سال آبی جاری (مهرماه۹۸) تا هفتم خردادماه ۴۲۶.۳ میلمتر است که پارسال این میزان ۵۰۳.۵ میلیمتر بوده که کاهش بارش را نشان می دهد.

وضعیت بارش ها در حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان نیز تا هفتم خردادماه ۴۴۰.۷ میلمتر بوده که پارسال این میزان ۵۳۰.۷ میلیمتر بوده و کاهش بارش را نشان می دهد.

میزان بارش ها در حوضه آبریز دریاچه ارومیه هم تا هفتم خردادماه ۳۴۴.۲میلمتر گزارش شده درحالی که این حوضه پارسال ۴۸۲.۵میلمتر بارندگی داشته است.

حوضه آبریز قره قوم هم تا هفتم خردادماه ۲۸۶.۵میلمتر بارندگی داشته که در مقایسه با مدت مشابه پارسال که ۲۹۲.۳میلمتر بارندگی به خود دیده با کاهش محسوس همراه شده است.

اما در دو حوضه آبریز اصلی کشور شامل فلات مرکزی و مرزی شرق وضعیت بارش ها نسبت به سال آبی پارسال رشد دارد.

میزان بارش ها در حوضه فلات مرکزی از ابتدای سال آبی جاری تا هفتم خرداد ماه ۲۲۸.۳ میلیمتر است اما پارسال ۲۰۸.۶ میلیمتر بارش داشته است.

حوضه آبریز مرزی شرق که یکی از حوضه های اصلی آبریز کشور است هم تا هفتم خرداد ۱۴۶.۶ میلیمتر دارد که پارسال و در همین بازه زمانی ۱۱۲.۴ میلیمتر بارش داشته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =