مروری بر مطبوعات شیراز؛ تولید برنامه ثانیه‌ای چند؟

شیراز- ایرنا- روزنامه‌های شیراز در صفحه نخست چهارشنبه خود به بررسی برخی مسائل روز و تحولات مختلف سیاسی، اجتماعی و اقتصادی پرداختند.

روزنامه‌های خبرجنوب، عصرمردم، سبحان، تماشا، طلوع، افسانه، نیم نگاه و شیرازنوین نشریات روزانه شهر شیراز هستند.
در این مطلب، مروری بر عناوین این نشریات خواهیم داشت.

روزنامه شیرازنوین این عبارت را با حروف درشت در صفحه نخست برجسته کرد:  "رپرتاژ آموزشی در جیب رسانه‌ ملی".
این روزنامه با اشاره به اظهارات مدیرکل آموزش و پرورش فارس در زمینه تولید ۲۷ برنامه تلویزیونی برای ۲۱ درس نوشت: "واگذاری انحصاری رپرتاژآگهی‌های آموزشی فارس به رسانه ملی؛ تولید ثانیه‌ای چند؟"
روزنامه شیرازنوین نوشت:‌ در حالی که قبلا مسؤولان اعلام کرده بودند ۸۳۰ نقطه از استان فاقد اینترنت است و ۵۰۰ نقطه از تلویزیون و ۲۰۰ نقطه از رادیو محروم هستند، آیا پرداختن به این سبک و تولید برنامه‌های آموزشی گران‌قیمت توسط رسانه ملی می‌تواند عدالت آموزشی مورد نظر را تحقق بخشد، باید به صورتحساب تولید این برنامه‌های فانتزی نیم‌نگاهی داشته باشیم و در صورت ضرورت، نسبت به شفاف سازی این نوع عملکردهای انحصاری اقدام نمود.

روزنامه خبرجنوب نیز روز چهارشنبه همزمان با آغاز به کار مجلس یازدهم در مطلبی با عنوان "بلوای مدرک‌سازی" در صفحه نخست نوشته است: "اتفاق عجیب در مجلس یازدهم؛‌ تخلف ۸ نماینده دیگر در مدرک حوزوی و دانشگاهی محرز شد".
"در این یک مورد حق با احمدی‌نژاد است"، "چشم مردم به رشوه ۶۵ میلیاردی یک نماینده هم روشن شد" و " از ملوک زنده به گور تا رومینای سلاخی شده؛ حکایت ناتمام خانه پدری/ آن مرد با داس آمد" از دیگر عناوین صفحه نخست روزنامه خبرجنوب است.

روزنامه عصر مردم شماره روز چهارشنبه خود را با تیتر اصلی "آخرین اقدامات اصولگرایان برای تعیین تکلیف هیات رییسه مجلس" منتشر کرده است.
بازگشایی حرم مطهر شاهچراغ(ع)، دردسرهای حاشیه نشینی در ۴۰ روستای اطراف شیراز، فعالیت مترو و اتوبوسرانی شیراز، ۸۰ بازدید از واحدهای صنفی و تشکیل ۱۵ پرونده تخلف از دیگر عناوین صفحه نخست روزنامه عصر مردم است.
این روزنامه همچنین مطلبی با عنوان "مجلس یازدهم خانه آقازاده نیست" به نقل از فریدون عباسی منتخب مردم کازرون و کوه چنار در مجلس شورای اسلامی منتشر کرده است.

روزنامه تماشا دیگر روزنامه استان فارس شماره امروز خود را با تیتر اصلی "بهره برداری از بزرگترین طرح فرهنگی کشور در سال ۱۴۰۰" منتشر کرده است.
موانع فراروی معادن فارس مسیری برای جهش تولید، فعال شدن ناوگان حمل و نقل عمومی شیراز و تعامل نمایندگان مجلس و دستگاه قضایی برای کمک به مبارزه با فساد از دیگر تیترهای صفحه نخست این روزنامه است.

روزنامه افسانه دیگر روزنامه استان فارس شماره امروز خود را با تیتر اصلی "رپرتاژ آموزشی در جیب رسانه ملی" منتشر کرد.
کرونا با سفر صعودی می شود، ورود اتوبوس های شهری با پیش شرط ماسک، بازگشایی حرم مطهر شاهچراغ(ع)، افزایش مبتلاییان به کووید۱۹، بازگشایی مترو از ۱۰ خرداد و در راه بودن رونق گردشگری از دیگر تیترهای صفحه نخست این روزنامه است.

روزنامه سبحان دیگر روزنامه استان فارس نیز شماره امروز خود را با تیتر اصلی "اتمام بزرگترین پروژه ملی-فرهنگی در استان فارس تا سال ۱۴۰۰ منتشر کرده است.
اما و اگرهای یک بازگشایی، جزییات امتحانات دانش آموزان، اعلام نتایج نقل و انتقالات فرهنگیان تا ۱۵ خرداد و بلاتکلیفی در افزایش حقوق ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی بازنشستگان تامین اجتماعی از دیگر تیترهای صفحه نخست این روزنامه است.

روزنامه نیم نگاه دیگر روزنامه استان فارس شماره امروز خود را با تیتر اصلی "زیان ۴۸ هزار میلیارد تومانی مشمولان سهام عدالت از روزهای منفی بورس" منتشر کرده است.
شیوه نامه ملی صادرات انجیر فارس تهیه شود، افزایش سفرها زنگ خطری برای صعودی شدن کرونا، شدن گرفتن طرح جمع آوری معتادان متجاهر در شیراز و حل مشکلات کشور با همفکری قوا مهمترین اقدام انقلابی علیه ستم از دیگر تیترهای صفحه نخست این روزنامه است.

روزنامه افسانه دیگر روزنامه چاپ شیراز نیز شماره امروز خود را با تیتر اصلی "فکر روزهای پساکرونا باشیم" منتشر کرده است.
اختلال دوباره در تولید روغن نباتی شیراز، اتمام بزرگترین پروژه فرهنگی کشور در سال ۱۴۰۰ و دردسرهای حاشیه نشینی در ۴۰ روستای شیراز از دیگر عناوین صفحه نخست این روزنامه است.

روزنامه طلوع دیگر روزنامه چاپ شیراز شماره امروز خود را با تیتر اصلی "بزرگترین پروژه فرهنگی کشور سال ۱۴۰۰ در فارس به اتمام می رسد" منتشر کرده است.
خانه سالمندان یک ضرورت خواهد شد؟، تبادل الکترونیک اسناد پزشکی در فارس و شناسایی ۴۶ مورد جدید ابتلا به کرونا در فارس از دیگر عناوین صفحه نخست این روزنامه است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =