تولید کنسانتره در شرکت گهر روش سیرجان به مرز ۱۸میلیون تن رسید

کرمان - ایرنا - به گفته مدیرعامل شرکت گهرروش سیرجان با تلاش و همت مهندسین بومی خط تولید کنسانتره بازیابی هماتیت با تولید سالیانه یک میلیون تن راه اندازی شده و در نتیجه میزان تولیدی این ماده معدنی به مرز ۱۸میلیون تن رسید.

علی محمود آبادی روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا ظرفیت تولید این خط  جدید کارخانه که با اعتبار  پنج هزار میلیارد ریال  به پایان رسیده را یک میلیون تن کنسانتره در سال عنوان کرد و افزود : با افتتاح این خط تولید ظرفیت تولید کنسانتره سنگ آهن در کارخانه این شرکت  به ۱۸ میلیون تن افزایش یافت.

وی شاخصه بارز و مهم این خط تولید کنسانتره را استفاده  از باطله های خروجی کارخانجات تولیدکنسانتره سنگ آهن گل گهر عنوان کرد که دارای عیار پایین بوده و امروز به کنسانتره مورد نیاز کارخانه های تولید گندله و در نهایت شمش آهن و فولاد را تامین می کند.

مدیرعامل شرکت گهرروش سیرجان از اجرای طرح ابتکاری برای مشارکت پرسنل در سهام شرکت خبر داد و گفت : این مهم موجب شده پرسنل خود را سهامدار و سرمایه گذار تولیدات محسوب کنند و با این روش توانستیم تجربه خوبی در همدلی و همراهی در تولید و رونق بیشتر کارخانه را داشته باشیم .

وی افزود: کارکنان شرکت گهر روش سیرجان  در شرایط بحرانی شیوع بیماری کرونا هم با رعایت همه دستورالعمل های بهداشتی مقابله و پیشگیری، موفق به تولید کامل کنسانتره پیش بینی شده شدند و حتی موفق به ثبت رکورد تولید سالیانه کنسانتره به میزان ۱۶ میلیون تن  در سال گذشته شدند و با راه اندازی خط جدید رکورد خوبی را در سال جهش تولید در کشور و منطقه خواهیم داشت.

مدیرعامل شرکت گهر روش سیرجان احداث خط تولیدی کنسانتره را یک جهش بزرگ در تولید این بخش ذکر کرد و گفت: در زمانی که دنیا به واسطه شیوع بیماری کرونا با تعدیل و افزایش نرخ بیکاری مواجه بوده و هست  افتتاح این کارخانه ۳۰۰  شغل مستقیم برای منطقه به ارمغان خواهد آورد.

محمود آبادی افزود :  با راه اندازی این خط کارکنان مجموعه گهرروش به  ۱۶۰۰ نفر خواهند رسید که به صورت مستقیم در کارخانجات تولید کنسانتره مشغول به کار هستند و در زمینه رونق تولید نقش آفرینی می کنند تا بستر جهش تولید را در سال‌جاری برای تولید آهن و فولاد را هموار و فراهم کنند.‌

 شرکت گهرروش سیرجان که بزرگترین شرکت بهره بردار خطوط تولید کنسانتره است به عنوان واحد نمونه کارگری منتخب استان کرمان به لحاظ  تولید کیفی و کمی و رعایت حقوق کار و کارگریدر سال ۹۸ برگزیده شده است .

این شرکت در راستای مسوولیت اجتماعی مقابله با بیماری کرونا اقداماتی چون کمک به بخش درمانی بیمارستان های سیرجان ، تهیه و توزیع بسته های معیشتی با اعتبار و هزینه ۳۵ میلیارد ریال انجام داده است.

شرکت گهر روش سیرجان  به عنوان یکی از شرکت‌های تابعه مجتمع معدنی سنگ آهن گل گهر در تامین کنسانتره مورد نیاز منطقه فعالیت میکند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =