حوزه‌های امتحان مدارس گلستان به‌دلیل شیوع کرونا ۷۰ درصد بیشتر شد

گرگان - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش گلستان گفت که با هدف اجرای کامل فاصله‌گذاری اجتماعی و در امان‌ماندن دانش‌آموزان از خطر ابتلا به کرونا، حوزه امتحانی این استان امسال نسبت به سال گذشته ۷۰ درصد بیشتر شد.

احسان گوهری راد روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پارسال امتحانات دانش آموزان گلستانی در ۸۶ حوزه امتحانی برگزار می شد اما امسال و با هدف کاهش اضطراب والدین و رفع دغدغه ابتلا به کرونا، تعداد حوزه های امتحانی به ۱۴۶ مدرسه افزایش یافت.

وی بیان کرد: امتحانات نهایی خرداد ۹۹ برای پایه دوازدهم نظام جدید و دانش‌آموزان بازمانده نظام قدیم همزمان با سراسر کشور از ۱۷ خرداد تا ۱۶ تیرماه برگزار خواهد شد.

گوهری راد با بیان اینکه به دانش‌آموزان اعلام شده که حتما با ماسک و دستکش در جلسه حاضر شوند گفت: همه تمهیدات لازم مانند رعایت فاصله ۲ متری صندلی ها، جداکردن دانش آموزان مشکوک به کرونا از بقیه و ضدعفونی مستمر حوزه های انتخابیه در ایام امتحانات اجرا خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان افزود : تا ۱۰ خرداد دانش‌آموزان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌توانند برای رفع اشکال به مدارس مراجعه کنند.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته ۵۶ بیمار دیگر مبتلا به کووید۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و از زمان شیوع این بیماری در کشور تاکنون ۷ هزار و ۵۶۴ نفر جان خود را از دست داده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =