واحدهای خسارات دیده گردشگری ایلام در سامانه کارا ثبت نام کنند

ایلام - ایرنا - مدیرکل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی ایلام گفت: واحدهای گردشگری این استان که بر اثر کرونا دچار خسارت شده اند در سامانه کارا برای دریافت تسهیلات ثبت نام کنند.

عبدالمالک شنبه زاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کرونا بیش از ۱۶۰ میلیارد ریال به بخش‌های مختلف صنایع ‌دستی، مراکز اقامتی، بوم گردی، مجتمع‌ها و دیگر بخش‌های گردشگری استان ایلام خسارت وارد کرد.

وی از آغاز ثبت نام واحدهای خسارت دیده برای دریافت تسهیلات در در سامانه کارا به نشانی kara.mcls.gov.ir خبر داد و افزود: نرخ بهره این تسهیلات ۱۲ درصد با بازپرداخت ۲ ساله تعیین شده و قرار است تا پایان خردادماه واریز شود.

مدیرکل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی ایلام یادآور شد: ۴۰ اقامتگاه بومگردی با اشتغال‌زایی ۱۷۴ نفر در استان فعال هستند که این مراکز دچار خسارت‌های فراوانی ناشی از شیوع ویروس کرونا شده و افراد شاغل در آن‌ها بیکار شدند.

استان ایلام یک هزار و ۵۰۰ اثر تاریخی، طبیعی و گردشگری دارد که ۷۷۴ اثر آن تاکنون در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده که از این تعداد ۷۳۷ اثر تاریخی، ۲۴ اثر معنوی، ۶ اثر طبیعی و هفت اثر نیز مکان رویداد دفاع مقدس است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =