رویکرد طرح‌های گلخانه‌ای در خراسان جنوبی درآمدزایی است

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی گفت: رویکرد اصلی استان در اجرای پروژه‌های گلخانه‌ای، توانمندسازی مردم است و هدف از اجرای هزار هکتار گلخانه در سطح استان این است که مردم به درآمد برسند.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، محمدصادق معتمدیان در دیدار رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک‌های کشاورزی ایران ادامه داد: سرمایه‌گذاری مردم در این پروژه، ضمن تثبیت اشتغال، درآمد پایداری را نیز به همراه دارد.

وی تصریح کرد: استان برای اجرای هرچه سریعتر این پروژه، طی ۶ یا ۷ ماه گذشته، اقدامات درخوری را انجام داده است.

استاندار خراسان جنوبی گفت: شناسایی اراضی مستعد، تامین زیرساخت‌ها، تخصیص آب و پرداخت تسهیلات از مهمترین کارهایی بوده که انجام شده است.

وی متذکر شد: این اقدامات در راستای ترغیب مردم به سرمایه‌گذاری و حمایت از سرمایه‌گذاران در این پروژه دنبال شده و به نتیجه رسیده است.

معتمدیان با اشاره به اینکه فراخوان جذب سرمایه‌گذار برای استفاده از این ظرفیت به زودی منتشر می‌شود تاکید کرد: فرمانداران مکلفند نسبت به ارائه این فراخوان و جذب سرمایه‌گذاران بومی برای بهره‌برداری از این امکانات و سرمایه‌گذاری در پروژه‌های گلخانه‌ای اقدام کنند.

وی گفت: براساس تفاهم‌نامه منعقد شده با حضور معاون اول رییس جمهوری در مهرماه سال گذشته، استان برای اجرای هزار هکتار گلخانه طی ۳ سال آینده اعلام آمادگی کرده است.

نماینده عالی دولت در خراسان جنوبی ادامه داد: از مجموع این هزار هکتار، ۱۵۰ هکتار برای ایجاد بارگاه زرشک، ۱۰۰ هکتار برای ایجاد مجتمع‌های دامپروری، ۵۰ هکتار برای ایجاد استخر پرورش شیلات و آبزیان و مابقی برای ایجاد مجتمع‌های گلخانه‌ای تعیین شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های کشاورزی نیز در این دیدار با تاکید بر جد و جهد استان خراسان جنوبی برای اجرای این پروژه گفت: احداث این حجم گلخانه در حد انقلابی برای استان است.

علی اشرف منصوری با اشاره به اینکه این پروژه، چهره استان را دگرگون خواهد کرد افزود: تاثیرات این پروژه را مردم امسال و سال آینده خوهند دید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها