زنجان جزو استان‌های غنی در میراث فرهنگی است

زنجان - ایرنا - فرماندار زنجان گفت: زنجان جزو استان‌های غنی در میراث فرهنگی بوده که آوازه برخی از آنها نه تنها ملی بلکه جهانی است.

رضا عسگری روز چهارشنبه در دیدار با مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان با قدردانی از زحمات مجموعه میراث فرهنگی از مدیر کل این سازمان خواست برنامه ریزی لازم جهت کمک به هنرمندان و متولیان صنایع دستی در دوران کرونا انجام شود.

وی با اشاره به مناطق بکر گردشگری در نقاط مختلف استان و شهرستان و همچنین وجود جاذبه های طبیعی مانند دشت سهرین و زیستگاه آهوان در این منطقه تاکید کرد: باید نسبت به راه اندازی تورهای طبیعت‌گردی خانوادگی و ایجاد جاذبه های بیشتر برای گردشگران و مسافران اقدام شود.

فرماندار زنجان مطالعه در خصوص راه های ارتباطی جدید بین شهرستان‌ها و استان‌های همجوار را مثبت ارزیابی کرد و یکی از جاذبه های گردشگری را راه‌های بکر و سرسبزی دانست که با کمترین هزینه می‌توان گردشگران را به این مناطق سوق داده و ضمن استفاده از پتانسیل‌های موجود با تولید ثروت زمینه اشتغال جدید را فراهم کرد.

عسگری برنامه ریزی و مطالعه و استفاده از ظرفیت‌ پارک‌های طبیعی زنجان را کارآمد دانست و گفت: زنجان ظرفیت‌های بیشتری در حوزه های طبیعی دارد و نزدیکی به تهران، شمال و مرکز کشور می‌تواند پتانسیل خوبی برای این منطقه باشد.

وی یادآورشد: راه‌های نرفته بسیاری در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی وجود دارد که امیدواریم با حضور مدیران جوان بتوانیم ضمن ایجاد شادابی و نشاط در جامعه بخش اعظمی از مشکل اشتغال را با کمک هنرمندان صنایع دستی حل کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان نیز از معرفی ۲۵ برنامه جهت ثبت در برنامه های ناملموس معنوی و فرهنگی در سال جاری خبر داد و گفت: ثبت تعزیه ارمغانخانه در برنامه های ناملموس معنوی و فرهنگی این اداره کل قرار دارد.

امیر ارجمند خاطرنشان کرد: طی سال جاری همچنین رویدادهای فرهنگی استان زنجان در تبریز و قزوین برگزار خواهد شد.

وی از عقد قرارداد با دانشگاه زنجان خبر داد و ابراز امیدواری کرد، با آسیب شناسی مناسب و ایجاد جاذبه های جدید بتوانیم زنجان را به عنوان شهر مقصد به گردشگران معرفی کنیم.

در پایان این جلسه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان با قدردانی از خدمات، پیگیری‌ و تلاش های فرماندار زنجان، تندیس حافظان میراث فرهنگی را به وی تقدیم کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =