۷ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۰۸
کد خبرنگار: 2059
کد خبر: 83801331
۰ نفر

برچسب‌ها

وزش باد در خراسان رضوی شدت می‌گیرد

مشهد- ایرنا- وزش باد در مناطق مختلف خراسان رضوی شدت می‌گیرد و به پدیده غالب جوی در این استان طی سه روز آینده تبدیل می‌شود.

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی روز  چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: وزش باد در نیمه شرقی و مناطق بادخیز این استان مانند سرخس و تایباد همراه با گرد و خاک و شدید پیش‌بینی شده است.

محمد غیوری افزود: هم‌اکنون وزش باد در برخی مناطق استان خراسان رضوی مانند شهرستان سرخس با سرعت ۸۰ کیلومتر در ساعت در جریان است.

وی ادامه داد: تا پایان هفته جاری جو پایدار برای مناطق مختلف خراسان رضوی با تداوم روند تدریجی افزایش دمای هوا و ماندگاری گرما پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی گفت: بیشینه دمای هوا در این استان روز شنبه هفته آینده به بالاترین حد خود می‌رسد که در مناطق گرمسیری استان تا بیش از ۴۳ درجه نیز خواهد رسید.

وی بیشینه دمای هوای امروز مشهد را ۳۶ درجه سلسیوس عنوان کرد و افزود: این دما روز شنبه به بیش از ۳۸ درجه خواهد رسید و کمینه دمای این شهر نیز طی این مدت با نوسان یک تا ۲ درجه‌ای حدود ۲۰ درجه پیش‌بینی شده است.

قوچان با کمینه دمای هوای ۱۲ درجه سلسیوس و سرخس با بیشینه دمای هوای ۴۱ درجه به ترتیب سردترین و گرمترین شهرستان‌های خراسان رضوی در ۲۴ ساعت گذشته بوده‌اند.

بیشترین شدت وزش باد طی این مدت در شهرستان سرخس با سرعت ۶۱ کیلومتر در ساعت گزارش شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =