پویش با کتاب در خانه، به ایستگاه نهایی رسید

تهران- ایرنا-۲۰۰ اثر به مرحله نهایی برنامه پویش با کتاب در خانه، ویژه آخرین نوروز قرن، راه یافتند.

داوری مرحله نیمه نهایی پویش با کتاب در خانه در چهار بخش قبل از دبستان، دبستان، متوسطه اول و دوم از هفته گذشته آغاز شد و ۲۰۰ اثر از ۱۰۳۸ اثر ارسالی به دبیرخانه این پویش به عنوان برگزیده های بخش نیمه نهایی به مرحله نهایی این برنامه راه یافتند.

هیئت داوران این پویش پس از بررسی آثار ارسالی به دبیرخانه این جشنواره از میان آثار ارسالی، ٢٠٠ اثر را که حاوی خلاقیت در اجرا، ارائه الگوی مناسب ترویج کتابخوانی، جذابیت شنیداری و دیداری، حفظ زمان بندی مناسب و توجه به گسترش بهداشت فردی و اجتماعی بودند را انتخاب و این شرح کردند.

پویش با کتاب در خانه نوروز امسال، بر اساس طرحی از دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی و کتاب‌خوانی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری خانه کتاب، شبکه شهرها و روستاهای دوستدار کتاب و ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی تمام استان‌ها راه اندازی شد. در این پویش، کودکان و نوجوانان سراسر ایران، در کلیپ‌های کوتاه دو دقیقه‌ای که در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کنند، به معرفی کتابی می‌پردازند که در فضاهای قرنطینه خانوادگی مطالعه کرده‌اند. 

کودکان و نوجوانان در این کلیپ از معرفی ساده کتاب فراتر می روند و وارد گفت‌وگو با نویسنده، شخصیت‌ها و دوستانشان می‌شوند و نظرشان را درباره کتاب اعلام می کنند. از بیشتر مناطق جغرافیایی کشور در این پویش شرکت کرده‌اند اما مشارکت استان‌های جنوبی، به خصوص استان‌های سیستان و بلوچستان، بوشهر و هرمزگان در این پویش پررنگ‌تر از بقیه استان‌ها بوده است. 

پویش با کتاب در خانه یک پویش سراسری و آزاد کتاب‌خوانی است و محدود به کتاب‌های خاصی نیست و در این مدت که ناشران الکترونیک کتاب‌ها را با تخفیف‌ عرضه کردند، فرصت مناسبی برای کودکان و نوجوانان فراهم شد تا کتاب ها و آثار جدیدی را مطالعه کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha