۵۰ طرح ورزشی نیمه‌تمام در کردستان وجود دارد

سنندج - ایرنا - مدیرکل ورزش و جوانان کردستان گفت: در حال حاضر ۵۰ پروژه ورزشی نیمه‌تمام در استان وجود دارد و برای بهره‌برداری از آنها بیش از ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

حامد جولایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این پروژه‌ها از یک تا ۹۰ درصد پیشرفت دارند و تلاش می‌شود با جذب اعتبارات لازم، اقدام به تجهیز و اتمام آنها شود.

وی با بیان اینکه در سال گذشته، ۱۰ طرح ورزشی در استان به بهره‌برداری رسید، افزود: در سال ۹۹ نیز ۱۱ طرح که بیشترین پیشرفت فیزیکی را دارند، در صورت تخصیص اعتبار آماده افتتاح و بهره برداری می‌شود.

مدیرکل ورزش و جوانان کردستان یادآور شد: سالن ۶ هزار نفری ۲۲ گولان سنندج، زمین چمن مصنوعی شهر آرمرده و سالن سقف بلند بانه، زمین‌ چمن مصنوعی روستای هزار خانی سروآباد، زمین چمن مصنوعی روستای کانی‌سانان مریوان و استخر سرپوشیده قروه، از جمله طرح‌های قابل افتتاح در سال جاری است.

جولایی به تداوم اجرای عملیات احداث سالن ۶ هزار نفری ۲۲ گولان سنندج اشاره کرد و گفت: تاکنون برای ساخت این طرح مهم ۴۵۰ میلیارد ریال هزینه شده و برای اتمام آن ۲۴۰ میلیارد ریال دیگر نیاز است.

وی با اشاره به اینکه در دولت تدبیر و امید توجه ویژه‌ای به اتمام طرح‌های ورزشی نیمه‌تمام در استان شده است، تاکید کرد: از سال ۹۲ تاکنون ۱۳۰ پروژه ورزشی نیمه‌ تمام با اعتبار بیش از ۸۰۰ میلیارد ریال در نقاط مختلف استان به بهره‌برداری رسیده است.

 ۳۶۴ هیات ورزشی فعال در کردستان وجود دارد که شامل ۳۴ هیات استانی و ۳۳۰ هیات شهرستانی است و ۶۴ هزار و ۲۰۲ ورزشکار سازمان یافته در این هیات‌ها مشغول به فعالیت هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =