خیران ۷ میلیارد ریال برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد هرمزگان کمک کردند

بندرعباس- ایرنا- مدیرعامل ستاد دیه هرمزگان گفت: خیران استان رمضان امسال هفت میلیارد ریال برای آزادی ۱۰نفر از زندانیان جرایم غیرعمد از زندان کمک کردند.

احمد مرادی نژاد شامگاه سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: البته میزان بدهی  این نوع زندانیان ۴۰ میلیارد ریال بود که شاکیان از ۳۳ میلیارد ریال گذشت کردند و مابقی نیز از سوی خیران تامین شد.

وی خاطرنشان کرد: امسال جشن حضوری و عمومی گلریزان به دلیل شیوع ویروس کرونا در استان برگزار نشد و ستاد دیه به منظور جذب حداکثری کمک‌های مردمی برگزاری جشن های غیرحضوری در قالب گلریزان‌های رادیو و تلویزیونی ، پویش‌های مردمی در فضای مجازی، ارسال پیامک ، تبلیغات و اطلاع رسانی محیطی را جایگزین کرد.

وی ابراز داشت: ستاد دیه هرمزگان از آغاز شروع به فعالیت خود ( سال ۱۳۸۱ ) تا پایان سال ۱۳۹۸ با کمک های خیران توانسته ۳۰۸۸ نفر زندانی تحت حمایت را با بدهی افزون بر دو هزار و ۸۳۰ میلیارد ریال را از زندانهای استان آزاد و به آغوش پر مهر خانواده هایشان بازگرداند. 

مدیرعامل ستاد دیه هرمزگان اظهار داشت:ستاد دیه هرمزگان آماده دریافت کمک‌های نقدی خیران از طریق تلفن همراه و شماره گیری کد پیامکی *۷۸۰*۷۷۷۷۰۷۶# و یا شماره حساب ۰۱۰۶۱۱۰۰۳۱۰۰۷ و شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۹۳۶۷۰۶ بانک ملی است.

مرادی نژاد تاکید کرد: مردم مطمئن باشند پرونده کسانی که مشمول حمایت ستاد دیه می شوند، به دقت بررسی و فقط افراد نیازمند که به دلیل ارتکاب جرایم غیرعمد یا بدهکار نیازمند که در زندان هستند، آزاد می‌شوند و افرادی خارج از چارچوب اساسنامه ستاد از این حمایت‌ها برخوردار نخواهند شد.

دیه، چک، مهریه و نفقه از مهم ترین جرائم غیر عمد مالی زندانیان هرمزگان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =