کلاس‌های آموزش زبان فارسی در بستر فضای مجازی

تهران- ایرنا- رایزن فرهنگی ایران و نمایندگی بنیاد سعدی در بغداد، اقدام به برگزاری کلاس‌های آموزش زبان فارسی و کارگاه‌های آموزشی در بستر فضای مجازی کرد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بغداد با همکاری بنیاد سعدی کلاس‌های آموزش زبان فارسی در بستر فضای مجازی را برگزار کرده است.

این کلاس‌ها پس از آموزش مدرسین توسط کارشناسان بنیاد سعدی و برگزاری دو جلسه کارگاه آموزشی در این حوزه برگزار شد. در این دوره از کلاس‌های آموزش زبان فارسی به صورت مجازی، بیش از ۱۰۰ فارسی آموز در پنج کلاس شرکت کرده‌اند، گفتنی است، علاوه بر جلسات توجیهی و آموزشی برای مدرسین، جلساتی به صورت کارگاهی در مرکز فرهنگی جهت رفع اشکال و هماهنگی بیشتر انجام شده است.

بنیاد سعدی در سال ۱۳۸۹ با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی برای تقویت و گسترش زبان و ادبیات فارسی در خارج از کشور و ایجاد تمرکز، هم‌افزایی و انسجام در فعالیت‌های مرتبط با این حوزه و بهره‌گیری بهینه از ظرفیت‌های موجود کشور، تاسیس شد و کار خود را به صورت رسمی از اول اردیبهشت ۱۳۹۲ آغاز کرد. این بنیاد ضمن تالیف کتاب های آموزشی زبان فارسی، تربیت مربی، همه‌ساله دوره های آموزشی را در این راستا برای مدرسان زبان فارسی دنیا برنامه ریزی و اجرا می کند، همچنین برگزاری دوره های دانش افزایی برای علاقه‌مندان و دانشجویان رشته زبان و ادبیات فارسی در سراسر جهان و رشته های مرتبط از دیگر فعالیت های این بنیاد است.
تالیف ۱۶ عنوان کتاب در زمینه آموزش زبان فارسی، برگزاری ۲۰۵ دوره‌ آموزش زبان فارسی با ۱۰ هزار فارسی‌آموز و تربیت معلم، فعالیت در فضای مجازی برای آموزش زبان فارسی بخشی از فعالیت های این نهاد است که به صورت هیات امنایی و با حضور معاون اول رئیس‌جمهور (رئیس هیات امنا)، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی (دبیر هیات امناء)، رئیس بنیاد، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر امور خارجه، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، وزیر آموزش و پرورش، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، رئیس جامعه المصطفی العالمیه، رئیس سازمان صدا و سیما و ۵ نفر صاحب نظر در حوزه زبان و ادبیات فارسی به پیشنهاد رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و تأیید هیات امناء و تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی با ریاست غلامعلی حداد عادل، اداره می شود.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha