۶ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۳۱
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 83800777
۰ نفر

برچسب‌ها

اعلام آمادگی ارتش چین برای حراست از هنگ کنگ

پکن- ایرنا- یک مقام نظامی چین در هنگ کنگ در واکنش به دخالت های آمریکا در امور این منطقه هشدار داد که ارتش چین آماده حراست و دفاع از منطقه هنگ کنگ است.

به گزارش ایرنا «چن دائوشیانگ» فرمانده پادگان چین در هنگ کنگ به تلویزیون دولتی این کشور گفت: افسران ارتش و سربازان چینی مستقر در پادگان، عزم و توانایی لازم برای «محافظت از حاکمیت ملی چین و رونق و امنیت دراز مدت شهر» را دارند.

 او گفت: پادگان ارتش چین در هنگ کنگ، کاملاً از قانون جدید امنیت هنگ کنگ که در  کنگره چین در حال بررسی است حمایت می کند.

کنگره ملی خلق چین در حال بررسی تصویب قانونی برای پیگرد «فتنه گران، تجزیه طلبان و تروریست ها» در هنگ کنگ است موضوعی که به مذاق شماری از کشورهای غربی نظیر آمریکا، استرالیا و کانادا خوش نیامده به طوری که با انتشار بیانیه هایی اقدام چین در تصویب این قانون را محکوم کرده و آن را «نقض خودمختاری عالی» این منطقه دانسته اند.

گزارش حاکی است در صورت تصویب این قانون امنیتی در کنگره ملی خلق چین، این کشور می تواند پایگاه هایی را در هنگ کنگ برای «تعقیب و دستگیری اغتشاشگران» و افرادی که قصد براندازی دارند، ایجاد کند.

هنگ کنگ از ماه ژوئن تا دسامبر سال ۲۰۱۹ میلادی صحنه راهپیمایی و اعتراض بوده و روز یکشنبه نیز هزاران تن از مردم هنگ کنگ با در دست گرفتن نماد جنبش اعتراضی خود یعنی چتر به خیابان آمدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =