محسنِ «ستایش» بدون بیوگرافی ماند

تهران- ایرنا- بازیگر سریال «ستایش»، گفت: نقش محسن در سریال «ستایش 2» جای کار بسیار داشت اما متاسفانه بدون بیوگرافی ماند.

امیرمحمد زند یا همان «محسن» در سریال «ستایش» چندان از حضورش در این اثر نمایشی راضی نیست و می‌گوید این کاراکتر در میانه راه به حال خود رها شده و ابتر مانده است. او حتی تاکید می کند که قرار بوده کاراکتر محسن در سری سوم ستایش پررنگ تر و عملیاتی تر شود اما این نه تنها این اتفاق نیفتاده که حتی شخصیت داماد ستایش، مهجورتر و خنثی تر هم شده است. این بازیگر از سعید سلطانی، کارگردان سریال ستایش به عنوان انسانی شریف و کاربلد یاد می کند و همکاری با او را خاطره انگیز و جالب می داند. نکته جالب آن که، زند در سریال ستایش نقش داماد ستایش با بازی نرگس محمدی را ایفا می کند، در حالی که ۷ سال از او بزرگتر است. این بازیگر البته این موضوع را چندان مهم نمی داند و اعتقاد دارد که در کار بازیگری طبیعی است. زند از هواداران شبکه آی فیلم است و دوست دارد که این شبکه خاطره ساز، سریال«به دنیا بگویید بایستد» را که او در آن به ایفای نقش پرداخته، بازپخش کند.

زند در طول سال‌ها فعالیتش در عرصه بازیگری فرصت همکاری با کارگردانان صاحب سبکی همچون کیانوش عیاری، ابوالحسن داوودی، مهدی فخیم زاده و عزیزالله حمیدنژاد را در قالب سریال های هزاران چشم، زمین انسان‌ها، فوق سری و چرخ فلک داشته است. او یک فرشته بود، ما چند نفر، به دنیا بگوئید بایستد، عملیات ۱۲۵، آسمان من، ماه و پلنگ و محکومین از دیگر سریال هایی است که زند در آنها به ایفای نقش پرداخته.

سری دوم سریال ستایش این شب‌ها در حال پخش از شبکه آی فیلم است. به همین بهانه، گفت و گویی داشته ایم با امیرمحمد زند، بازیگر نقش محسن این مجموعه نمایشی.

این شب‌ها سریال «ستایش ۲» روی آنتن شبکه آی فیلم است. این سریال را دنبال می کنید؟

از دوستانم شنیده‌ام که در حال پخش است.

در زمان پخش سریال چه بازخوردها و نظراتی از مخاطبان می گرفتید؟

داستان سری دوم سریال ستایش به نوعی نیمه تمام ماند و فیلمبرداری متوقف و همه چیز به قسمت سوم موکول شد. قرار بود نقش محسن در سری سوم سریال پررنگ و عملیاتی شود که در شان من پس از بیست و اندی سال بازیگری هم باشد. متاسفانه این اتفاق نیفتاد و در سری سوم، این نقش همچنان ابتر ماند، یعنی مهجورتر از سری دوم. کاراکتر محسن در سری سوم ستایش هم بدون بیوگرافی و رها ماند. فکر می کنم یکی از اشتباهات بزرگم در کار بازیگری، نقش آفرینی در نقش محسن در این سریال بود.

شما از سری دوم وارد قصه سریال شدید و در قالب نقش محسن، خواستگار نازگل، دختر ستایش. درباره شخصیت پردازی این کاراکتر توضیح می دهید؟

زیاد نمی توانم درباره این نقش صحبت کنم. به نظرم شخصیت پردازی خوبی بر روی محسن انجام نگرفته بود، الا این که آدم منطقی و محترمی است. اما نقش سر و ته نداشت و هر چه جلوتر رفتیم هم شاکله بهتری پیدا نکرد. من از هوادارانم بخاطر بازی در این نقش عذرخواهی می کنم. قرار نبود نقش محسن این گونه رها باشد.

محسن استاد دانشگاه است و یک شخصیت فرهیخته و منطقی و با این وجود و علی رغم مخالفت شدید خانواده و به خصوص مادرش با نازگل ازدواج می کند. چقدر رفتارهای او را باورپذیر و ملموس برای مخاطب می بینید؟

اگر نقش در ستایش ۳ به شکل درستی ادامه پیدا می کرد و مخاطب بیشتر محسن را می دید، شاید می توانست باورپذیر باشد اما به خاطر این که نقش اصطلاحا کچل ماند شاید نوع رفتارش چندان برای بیننده ملموس نبود. خیلی ها به من ایراد گرفتند که چرا چنین نقشی را بازی کرده ام؟ وقتی رفتم که برای بازی در سریال صحبت کنم، فیلمنامه در حال نگارش بود و به من گفتند نقش محسن قرار است پررنگ و تاثیرگذار باشد. در ادامه اما این اتفاق نیفتاد و قصه به سمت و سوی دیگری رفت.

تجربه همکاری با سعید سلطانی به عنوان کارگردان سریال چگونه بود؟

آقای سلطانی انسان شریف و کارگردان کاربلدی هستند و همکاری با ایشان واقعا خاطره انگیز و جالب است.

شما در این سریال نقش داماد خانم نرگس محمدی را بازی می‌کردید، در حالی که به لحاظ سنی تفاوت آن چنانی با هم نداشتید، باید تجربه جالبی بوده باشد.

برای خود من به عنوان بازیگر خیلی تفاوتی ندارد. در یک فیلم دیگر، خانم سوگل طهماسبی نقش دخترم را بازی کردند در حالی که به لحاظ سنی خیلی اختلاف نداریم. مهم این است بازیگری که قرار است نقشی بزرگتر از سن و سال واقعی اش را بازی کند، چه حس و حال درونی ای را داشته باشد.

خودتان مخاطب شبکه آی فیلم هستید؟

سریال های آی فیلم را دنبال می کنم. خودم آی فیلم را دوست دارم و به نظرم شبکه ای حرفه ای است و کارش را خوب انجام می دهد. می بینم که بازخورد دیده شدن سریال ها در آی فیلم حتی از شبکه های سراسری هم بیشتر است.

تا به حال فیلم و سریالی را از خودتان با دوبله انگلیسی یا عربی از آی فیلم دیده اید؟

می دانم پخش شده است اما خودم ندیده ام. خودم نزدیک به ۹۰ فیلم و سریال دارم و قطعا تعدادی از آنها به دوبله از کانال های آی فیلم پخش شده است.

این روزها مشغول چه کاری هستید؟

این روزها که همه کارها به خاطر کرونا تعطیل شده است. قرار بود در یک فیلم سینمایی بازی کنم که قبل از شیوع ویروس کرونا تست گریمش هم انجام شد و فعلا متوقف شده است.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha