زندگی و مبارزات شهید ابراهیم هادی، فیلمنامه می‌شود

تهران-ایرنا- «علی روئین‌تن»، کارگردان و فیلمنامه‌نویس، فیلمنامه زندگی و مبارزات شهید جاویدالاثر ابراهیم هادی را با حمایت بنیاد سینمایی فارابی می‌نویسد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، علی روئین‌تن نگارش اثر تازه‌ای را در سینمای دفاع مقدس با حمایت بنیاد سینمایی فارابی آغاز کرده است. این فیلمنامه در مرحله تحقیق و نگارش قرار دارد و برای نخستین بار در سینمای ایران، زندگی و مبارزات شهید ابراهیم هادی در آن روایت می‌شود.

شهید ابراهیم هادی از بنیان‌گذاران گروه چریکی شهید اندرزگو در جبهه گیلانغرب و ستاره ورزش کشتی کشورمان بود. حضور در هیئت جوانان وحدت اسلامی و همراهی و شاگردی استادی نظیر مرحوم علامه محمدتقی جعفری در سال‌های پایانی دبیرستان، در رشد شخصیتی ابراهیم بسیار مؤثر بود. ابراهیم هادی اهل ورزش بود و این کار را با ورزش پهلوانی یعنی ورزش باستانی شروع کرد.

در والیبال و کشتی بی‌نظیر بود. او همزمان با تحصیل علم به کار در بازار تهران مشغول شد و پس از انقلاب در سازمان تربیت بدنی و بعد از آن در آموزش پرورش فعالیت کرد. ابراهیم در دوران پیروزی انقلاب شجاعت‌های بسیاری از خود نشان داد. با شروع جنگ تحمیلی، شهید هادی در جبهه حضور یافت و در عملیات والفجر مقدماتی، پنج روز در محاصره دشمن استقامت کرد تا آن‌که امام (ره) او و یارانش را ملائکه‌الله نامید. سرانجام در غروب ۲۲ بهمن سال ۱۳۶۱ پس از آن‌که توانست یارانش را از بند محاصره رهایی بخشد، با لبی تشنه به شهادت رسید و دیگر کسی پیکرش را ندید.

علی روئین‌تن (متولد ۱۳۴۸) از اوایل دهه 80 فعالیت خود را در سینما آغاز کرد، وی فیلمنامه فیلم های  زمهریر (۱۳۸۸)، دل شکسته (۱۳۸۷) و  دنیا (۱۳۸۰) را نوشته است و آثاری را نیز کارگردانی کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =