‌مسابقه کتابخوانی هشت بهشت فردا برگزار می‌شود

تهران- ایرنا- معاون فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی تهران، از برگزاری نخستین دوره از آزمون‌های آنلاین مسابقه کتابخوانی هشت بهشت ویژه دانشجویان دانشگاه‌های تهران در روز چهارشنبه هفتم خردادماه خبر داد.

به گزارش روز شنبه دانشگاه تهران،‌ جمال رحیمیان گفت: در نخستین مرحله برگزاری طرح هشت بهشت (مجموعه مسابقات کتابخوانی دانشجویان دانشگاه‌های تهران و البرز) ۲۰۰ دانشجو از دانشگاه‌های استان‌های تهران و البرز ثبت‌نام کرده‌اند که البته تا پایان برگزاری آزمون امکان ثبت‌نام و شرکت در آن وجود دارد.

وی با بیان این‌که شرکت‌کنندگان در این آزمون باید به ۲۰ پرسش ۴ گزینه‌ای پاسخ دهند و برای پاسخ‌های غلط نمره منفی لحاظ نمی‌شود، افزود: هر دانشجویی فقط یک بار می‌تواند در این دوره از آزمون مجازی شرکت کند.

معاون فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی تهران گفت: فرد برای ورود به صفحه آزمون باید وارد صفحه سایت اصلی به نشانی bookrc.ir شود. نام کاربری و پسورد خود (کد ملی) را وارد کرده و به پرسش‌ها پاسخ دهد که البته در صورت فراموش کردن نام کاربری امکان باز یادآوری آن وجود دارد.

رحیمیان افزود: کتاب علی از زبان علی با موضوع زندگانی امیر مومنان علی(ع) نخستین کتابی است که دانشجویان باید در مدت ۱۲ دقیقه به پرسش‌های آن پاسخ دهند. هر پرسش در یک صفحه درج شده که پس از پاسخ دادن دانشجو ملزم به انتخاب گزینه ثبت است.

وی یادآور شد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده مقرر شد به ازای هر ۱۵۰ شرکت‌کننده چهار برگزیده داشته باشیم که در صورت شرکت کردن هر ۲۰۰ دانشجو (در این دوره) در پایان از ۵ برگزیده تقدیر می‌شود.

معاون فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی تهران ادامه داد: نتیجه مسابقه پنج‌شنبه ۹ خرداد (فردای زمان برگزاری) در سایت اصلی اعلام خواهد شد.

رحیمیان تصریح کرد: دانشجویانی که در این دوره از مسابقه شرکت می‌کنند می‌توانند برای شرکت در آزمون‌های بعدی ثبت‌نامی نداشته باشند و کسانی که فرصت ثبت‌نام در این دوره (مسابقه آنلاین کتابخوانی) را از دست می‌دهند، می‌توانند در آزمون‌های بعدی شرکت کنند.

معاون فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی تهران با اشاره به تلاش برای اجرای این طرح در فاز دوم به صورت سراسری برای همه دانشجویان دانشگاه‌های کشور، گفت: هدف از اجرای این طرح ملی معرفی سالانه هشت عنوان کتاب به دانشجو جهت مطالعه است تا دانشجو بتواند در یک دوره آموزشی چهار ساله ۳۲ عنوان کتاب غیردرسی را مطالعه کرده باشد.

به گفته رحیمیان، چون انتخاب این کتاب‌ها کارشناسی شده با مشورت شماری از اساتید و دانشجویان رشته‌های مختلف است، بی‌تردید این ۳۲ عنوان کتاب، کتاب‌های ارزنده‌ای برای افزایش سطح علمی و فرهنگی دانشجویان کشور خواهد بود. 

مسابقه آنلاین کتابخوانی هشت بهشت با همکاری و مشارکت معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه تهران و معاونت فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی تهران برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha