وزش بادهای شمالی در بوشهر تداوم دارد

بوشهر-ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: بررسی نقشه‌های پیش‌یابی جوی و دریایی نشان می‌دهد وزش بادهای شمالی در این استان تداوم دارد.

پیام مساعدی روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با این شرایط طی امروز و فردا به تناوب در برخی از ساعت‎ها با افزایش سرعت وزش بادهای شمالی بویژه در سواحل شمالی و مرکزی این استان و روی دریا، خلیج فارس در این مناطق به نسبت مواج و متلاطم خواهد بود.

وی بیان کرد: در مناطق جنوبی استان بوشهر جهت وزش باد در بیشتر ساعت‌ها جنوبی پیش بینی می‌شود و طی امروز و روزهای آینده دمای هوا در سطح استان از مقادیر بالایی برخوردار است.

مساعدی عنوان کرد: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر صاف تا کمی ابری همراه با غبار محلی و در برخی ساعت‌ها وزش باد، در مناطق شمالی و مرکزی با احتمال گرد و خاک، در مناطق جنوبی مه صبحگاهی و در مناطق شرقی گاهی افزایش ابر پیش بینی شده‌است.

وی ادامه داد: در این مدت جهت وزش باد در مناطق شمالی و مرکزی استان شمال غربی تا غربی با سرعت ۱۰ تا ۳۴ گاهی تا ۴۲ کیلومتر در ساعت و در مناطق جنوبی متغیر، به طور غالب شمال غربی تا جنوب غربی با سرعت 8 تا ۳۲ کیلومتر در ساعت و در فاصله از ساحل طی امروز تا ۳۸ کیلومتر در ساعت است.

مساعدی بیان کرد: در 24 ساعت آینده ارتفاع موج در سواحل شمالی و مرکزی ۶۰ تا ۱۲۰ گاهی ۹۰ تا ۱۸۰ سانتیمتر و در سواحل جنوبی ۳۰ تا ۹۰ و در فاصله از ساحل ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر پیش بینی می‎شود.

وی افزود: فردا در بندر بوشهر زمان مد اول دریا ساعت ۰۰:۰۳ دقیقه بامداد، جزر اول ۰۳:۳۱ بامداد، مد دوم  ۱۰:۳۹ و جزر دوم  ۱۸:۳۳ خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =