باشگاه تئاتر تجربه قم مدلی موفق است

قم- ایرنا- رییس مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری کشور، فعالیت‌های باشگاه تئاتر تجربه قم را مدلی موفق خواند که می‌توان از آن الگوبرداری کرد.

به گزارش روز سه‌شنبه روابط عمومی حوزه هنری قم،‌ کورش زارعی در بازدید از حوزه هنری قم، افزود: این فعالیت یک جریان بزرگ چه در حوزه آموزش و چه در حوزه فعالیت‌های تخصصی است و مدل قابل‌توجه و موفقی است.

وی همچنین ضمن بازدید از دفتر باشگاه، سالن در اختیار هنرجویان و کارگاه‌ عروسک‌سازی، در کارگاه کارگردانی تئاتر که توسط محمدرضا آزاد در حال برگزاری بود، شرکت نمود.

در ابتدای این بازدید مسئول واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری قم به معرفی کارگروه‌های تخصصی این باشگاه و فعالیت‌های آن‌ها پرداخت و گفت: این فعالیت حرکتی است که طی یک پروسه و با شکل‌گیری کارگاه اولین تجربه آغاز شده و حالا هنرجویان دوره‌های مختلف آن کارگاه فعالیت باشگاه را در قالب علمی و تخصصی در دست گرفته‌اند.

احمد سلیمانی افزود: هنرجویان با برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های تخصصی سعی در بالا بردن اطلاعات و مهارت‌های خود و دیگر علاقه‌مندان به فعالیت‌های تئاتر در قم دارند.

مسئول روابط عمومی حوزه هنری قم هدف از راه‌اندازی دفتر «باشگاه تئاتر تجربه» را انسجام فعالیت‌های هنرجویان تئاتر حوزه هنری قم عنوان و بیان کرد: این باشگاه شامل ۱۲ کارگروه تخصصی با عناوین کارگروه کارگردانی، بازیگری، طراحی صحنه، طراحی لباس، عروسکی، طراحی نور، موسیقی، طراحی گریم، مدیریت تولید، روابط عمومی و تبلیغات، پژوهش و نویسندگی است.

محمدمهدی بهمنی افزود: تشکیل باشگاه تئاتر تجربه زمینه فعالیت تخصصی و علمی‌تر هنرجویان تئاتر را در شاخه‌های مختلف هنر تئاتر مهیا می‌کند.

وی ادامه داد: اعضای این باشگاه جمعی از دوره دیدگان چندین دوره کارگاه تئاتر اولین تجربه هستند که طی سال‌های گذشته در دوره‌های تخصصی و فراگیر حوزه هنری قم پرورش‌یافته و به‌عنوان نسل جدید در تئاتر استان مشغول به فعالیت هستند.

وی بیان کرد: از جمله فعالیت‌های این باشگاه انتشار نشریه تخصصی، ایجاد خانه عروسک، آماده‌سازی سالن تمرین، برگزاری ورکشاپ‌های تخصصی، برنامه‌ریزی برای حضور در جشنواره‌ها، تشکیل بانک اطلاعات هنرجویان و صدور کارت شناسایی اعضای باشگاه، حمایت و پشتیبانی گروه‌های تئاتری وابسته به باشگاه و معرفی هنرجویان به گروه‌های فعال در حوزه هنری نمایش از جمله فعالیت‌های این باشگاه خواهد بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha