۷ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۹:۴۵
کد خبرنگار: 1028
کد خبر: 83800412
۰ نفر

برچسب‌ها

سقف حدود ۳۵۰ خانه در مازندران بر اثر تندباد آسیب دید

ساری - ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران گفت که تندباد شنبه شب هفته جاری به سقف حدود ۳۵۰ واحد مسکونی استان ۲۰ تا ۶۰ درصد خسارت وارد کرده است.

وزش باد شدید و توفان که اواخر شنبه شب مازندران را درنوردید بر اساس گزارش ایستگاه‌های هواشناسی حدود ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت سرعت داشت .

علی اصغر احمدی روز چهارشنبه در گفت و گو با حبرنگار ایرنا افزود :  با توجه به اینکه بیشترین شدت وزش باد در مازندران در بابل و آمل ثبت شد ، بیشترین  واحد مسکونی در این ۲ شهرستان از نظر سقف و سربندی خسارت دیدند.

وی توضیح داد: کارشناسان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران در حال ارزیابی خسارت های تندباد هستند تا پس از آن تسهیلات و کمک های بلاعوض به آنها پرداخت شود.

مدیرکل مدیریت بحران استان مازندران همچنین از تخریب ۶ واحد دامی و گلخانه ای ناشی از توفان شدید خبر داد و بیان داشت : البته خسارت تلف شدن دام را نداشته ایم و تنها تخریب سقف و ریزش دیوار ها گزارش شده است.

بر اساس گزارش هواشناسی مازندران بهمن ماه سال گذشته نیز تند بادی با سرعت ۸۲ کیلومتر بر ساعت غرب استان مازندران را در نوردید که منجر به خسارت به واحد های مسکونی شهرهای کلاردشت و تنکابن شده بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =