پذیرش بیماران غیرکرونایی در بیمارستان امام رضا (ع) مشهد از سر گرفته می‌شود

مشهد- ایرنا- با توجه به روند نزولی بستری بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در مشهد، پذیرش بیماران غیر کرونایی در بیمارستان امام رضا (ع) این شهر از نیمه خرداد ماه جاری از سر گرفته می‌شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع بیمارستان امام رضا (ع) مشهد روز سه‌شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: با کاهش بستری شدگان ناشی از ابتلا به کرونا، تخلیه، ضد عفونی و گندزدایی این بیمارستان ۶۱۰ تختخوابی در دستور کار قرار گرفته است.
دکتر مهدی یوسفی افزود: با اتمام فرآیند ضد عفونی و گندزدایی طی ۲ هفته آینده شاهد پذیرش بیماران غیرکرونایی در این بیمارستان خواهیم بود.
وی ادامه داد: بیمارستان امام رضا (ع) مشهد از اسفند ماه پارسال بطور کامل به پذیرش بیماران مبتلا به کرونا اختصاص یافته بود این در حالی است که این بیمارستان بزرگ یکی از مراکز مهم ارائه دهنده خدمات تخصصی و فوق تخصصی همچون قلب، قلب کودکان، جراحی، اورولوژی، ارتوپدی و پوست در استان خراسان رضوی به شمار می‌رود.

معاون توسعه مدیریت و منابع بیمارستان امام رضا (ع) مشهد گفت: در این مدت ارائه خدمت به بیمارانی که نیاز به خدمات تخصصی این مرکز داشتند به دلیل شرایط ایجاد شده به تاخیر افتاده است و بیمارستان‌های معین خدمات اورژانسی به بیماران غیرکرونایی ارائه دادند. 
بیمارستان امام رضا (ع) مشهد با قدمت ۸۰ سال یکی از ۲ بیمارستان بزرگ و آموزشی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به شمار می‌رود.
در دوران شیوع کرونا سه بیمارستان امام رضا (ع)، قائم (عج) و شریعتی در مشهد به درمان مبتلایان به کرونا اختصاص یافتند.

براساس آخرین آمار رسمی تا روز پنجم خرداد ۱۳۷ هزار و ۷۲۴ نفر در ایران به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۳۴ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به هفت هزار و ۴۵۱ نفر رسید.

تاکنون ۱۰۷ هزار و ۷۱۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در کشور نیز بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =