محکومان جرایم کرونا در گلستان زندانی نمی‌شوند

گرگان - ایرنا - رییس دادگستری کل گلستان گفت: متهمان و محکومان ناشی از جرایم مرتبط با کرونا در این استان با هدف جلوگیری از قضایی‌شدن دعاوی حقوقی به زندان نخواهند رفت.

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی دادگستری گلستان، هادی هاشمیان اظهار داشت: این افراد و طرفین دعوا با موضوعات ناشی از تاثیر کرونا پیش از دادگاه به شعب صلحی فرستاده می‌شوند تا با توافق طرفین برای حل مشکل، چاره‌ای اندیشیده شود.

به گفته هاشمیان این جرایم شامل افرادی است که به دلیل شیوع کرونا نتواستند به تعهدات خود برای پرداخت اجاره مسکن، مغازه و چک به علت تعطیلی کسب و کار و کاهش درآمدها عمل کنند.

وی بیان داشت: از روسای دادگستری‌ها و دادستان‌ها خواسته‌ایم دعاوی و اختلافات ناشی از پیامدهای کرونا را ابتدا به شعب صلح و سازش ارجاع و سپس اگر طرفین توافق نکردند پرونده تشکیل و به شعب ارسال گردد.

وی اظهار داشت: تاکنون نیمی از این دعاوی که به شعب صلحی ارجاع شدند با توافق طرفین حل و فصل شده است.

رییس دادگستری کل گلستان گفت: پرداخت اقساطی دیون از دیگر تمهیداتی است که در شعب پیش‌بینی شده و تلاش کردیم تا حد امکان از بازداشت افراد جلوگیری و خودداری کنیم.

هاشمیان یادآور شد: این کارها و برنامه‌ها با هدف جلوگیری و ممانعت از زندان رفتن تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی خسارت دیده از پیامدهای کرونا است.

براساس آخرین آمار رسمی تا روز پنجم خرداد ۱۳۷ هزار و ۷۲۴ نفر در ایران به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۳۴ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به هفت هزار و ۴۵۱ نفر رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =