نیاز فوری انتقال خون گیلان به اهدا تمامی گروه های خونی و پلاکت

رشت _ ایرنا_ مدیرکل انتقال خون گیلان گفت: به تمام گروه های خونی و پلاکت نیاز فوری داریم و از افراد واجد شرایط برای اهدا خون درخواست می شود که یاریگر انتقال خون استان در تامین خون های مورد نیاز بیماران باشند.

دکتر بابک پاکدل خوش اخلاق روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: هم اکنون به همه گروه های خونی شامل AB منفی و مثبت، A ، B و O  منفی و مثبت و پلاکت نیاز فوری داریم.

وی اظهار داشت: از مردم نوعدوست گیلان دعوت می شود که برای اهدای خون به پایگاه های انتقال خون رشت، بندرانزلی، لاهیجان، آستارا، فومن، رودسر، تالش، لنگرود و سامانه خونگیری مستقر در  میدان شهرداری رشت مراجعه کنند.

مدیرکل انتقال خون استان گیلان خاطر نشان کرد: علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر برای اهدا خون میتوانند در ساعات اداری با شماره ۳۳۳۳۲۶۷۰_ ۰۱۳ و در طول روز با شماره  ۳۳۳۲۶۰۰۶ _ ۰۱۳ تماس بگیرند.

سالانه به طور میانگین بیش از ۲۰۰ هزار واحد خون و فرآورده های خونی در استان گیلان تولید می شود که این خون ها برای مصدومان حوادث، جراحی ها، بیماران هموفیلی، فاویسم و افراد نیازمند مورد مصرف قرار می گیرند.  

استان گیلان به علت گردشگرپذیر بودن و  آمار بالای تصادفات، جراحی های قلب و عروق، تعداد زیاد بیماران هموفیلی، تالاسمی و فاویسمی جزو استان های اول کشور به لحاظ مصرف فرآورده های خونی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =