مشکل آب بخش غیزانیه اهواز سابقه طولانی دارد

اهواز - ایرنا - یکی از نمایندگان مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت : مشکل آب مردم بخش غیزانیه متاسفانه سابقه طولانی دارد و از اوایل پیروزی انقلاب اسلامی مطرح بوده و بارها به مسوولان مربوطه تذکر داده‌ایم ولی تاکنون حل نشده است.

آیت اله سید محمد علی موسوی جزایری روز سه‌شنبه درگفت‌وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: امیدواریم این بار با حساسیتی که مسوولان دارند معضل آب این منطقه به صورت اساسی حل شود تا اهالی از آبی سالم و پایدار برخوردار شوند.

وی گفت: لازم است مسوولان با تانکرهای آب‌رسان به صورت جهادی تا ۲هفته آینده به منطقه غیزانیه آب‌رسانی را مدام انجام دهند تا پس از این زمان (طبق وعده‌ داده شده) مشکل آب بخش غیزانیه و روستاهای تابعه آن به صورت جدی و اساسی حل شود.

نماینده خوزستان در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: همچنین منتظر گزارش اقدامات انجام‌شده ‌مسوولان مربوطه در این خصوص هستیم.

به گزارش ایرنا استاندار خوزستان دوشنبه هفته جاری،مدت زمان تکمیل پروژه آبرسانی به بخش غیزانیه اهواز را  ۲ هفته بیان کرد تا این منطقه از نعمت آب سالم و پایدار برخوردار شوند.

بخش غیزانیه از توابع شهرستان اهواز دارای ۸۰ روستا با جمعیت ۲۵ هزار نفر است.
این بخش در شرق اهواز قرار دارد و  ۳۰۰ حلقه چاه نفت در آن واقع شده که روزانه ۷۰۰ هزار بشکه نفت از آنها تولید می‌شود اما اهالی با مشکلاتی همچون نبود آب پایدار رنج می‌برند. جمعی از اهالی این بخش به تازگی در اعتراض به وجود مشکل آب آشامیدنی در این بخش تجمع اعتراض آمیز برگزار کرده بودند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha