فروش هفت میلیارد تومان صنایع دستی در لرستان

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی لرستان گفت: سالانه حدود هفت میلیارد تومان صنایع دستی در این استان به فروش می رسد.

سید امین قاسمی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه در ۲ سال اخیر به علت وقوع سیل و شیوع ویروس کرونا فروش چشمگیری در استان اتفاق نیفتاده افزود: به طور معمول فروش نوروزی و ایام گردشگری در فصل تابستان در سطح استان حدود هفت میلیارد تومان می باشد.

وی اظهار داشت: خوشبختانه به منظور عرضه محصولات صنایع دستی هنرمندان، یک بازارچه بزرگ در مرکز استان و ۵ بازراچه در شهرستانهای بروجرد، الیگودرز، دورود و نورآباد با کمک بخش خصوص به صورت خودگردان و موقت بدون واسطه و به صورت مستقیم در حال فعالیت می باشند.

قاسمی  میزان فروش صنایع دستی در نقاط مختلف استان را وابسته به وضعیت اقتصادی و اجتماعی برشمرد و افزود: بخش عمده ای از تولیدات عمده صنایع دستی روستایی و عشایری به صورت مشاغل خرد و خانگی و اغلب به صورت مصارف شخصی است و مازاد آن بصورت مستقیم برای فروش عرضه می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان ادامه داد: اولین نمایشگاه و بازارچه دائمی تولید و عرضه محصولات صنایع دستی استان در محوطه فرهنگی-تاریخی باغ گلستان خرم آباد ،مجاورت قلعه زیبا و تاریخی فلک الافلاک به عنوان نماد و تبلوری از سه گانه میراث فرهنگی-صنایع دستی و گردشگری پویا دایر است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =