برخی فعالیت‌های ورزشی در خراسان رضوی از سر گرفته شد

مشهد- ایرنا- فعالیت برخی رشته‌های ورزشی در خراسان رضوی که از هشتم اسفند پارسال به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل شده بود با بهبود شرایط مقابله با این ویروس و مجوز ستاد ملی مقابله با کرونا از امروز (ششم خرداد) از سر گرفته شد.

هر چند در طول حدود ۹۰ روز که باشگاه‌های ورزشی به خاطر پیشگیری از شیوع کرونا تعطیل بود، ورزشکاران در خانه و با روش‌های متنوع متناسب با رشته ورزشی خود به نوعی سعی کردند بدن خود را در حالت آماده نگه دارند اما بیشتر ورزشکاران و مردم عادی امکاناتی را که یک باشگاه ورزشی دارد در خانه خود ندارند.

در ۲۵ اردیبهشت ماه امسال ستاد مقابله با کرونا در ورزش طی اطلاعیه شماره ۱۳ خود، آغاز فعالیت‌های ورزشی رشته‌های انفرادی و غیر گروهی را که ارتباط فردی زیاد در آن ورزش‌ها وجود ندارد با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در سراسر کشور مجاز اعلام کرد و تصمیم گیری در خصوص دیگر ورزش‌های رزمی و گروهی به شرایط آینده محول شد.

در خراسان رضوی هم برخی رشته‌های ورزشی از امروز با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی فعالیت خود را آغاز کردند.

رییس هیات بدن‌سازی و پرورش اندام خراسان رضوی به خبرنگار ایرنا گفت: باشگاه‌های بدن‌سازی و پرورش اندام این استان از امروز (ششم خرداد) با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بازگشایی می‌شود.

سروش پورآزاد با بیان اینکه هزار و ۴۰۰ باشگاه بدن سازی و پرورش اندام در این استان فعالیت دارد که نیمی از آنها در شهر مشهد است افزود: تاکید شده است دستورالعمل‌های مراقبتی و پیشگیری از شیوع کرونا باید با دقت و توجه هر چه بیشتر در باشگاه‌های ورزشی رعایت شود.

شروع لیگ وزنه برداری از مرداد

رییس هیات وزنه برداری خراسان رضوی هم با بیان اینکه سالن‌های وزنه برداری از امروز بازگشایی شد گفت: همه سالن‌ها هر روز ۲ تا سه نوبت ضدعفونی می‌شود و هر نفر در ۱۶ متر مربع فضا و به صورت نوبتی فعالیت می‌کند.

سعید حسین زاده مقدم افزود: این هیات ۱۴۵ ورزشکار فعال و حرفه‌ای در شهرهای مشهد، قوچان، فریمان، تربت‌جام، تربت‌حیدریه، چناران، سبزوار و گناباد دارد و لیگ وزنه برداری امسال هم در گروه زنان و مردان از مرداد ماه آغاز خواهد شد.

وی ادامه داد: در شهرهای قوچان، چناران و مشهد نیز علاوه بر هیات وزنه برداری مردان، هیات بانوان هم راه‌اندازی شده است.

بازگشایی ۵۰ زمین تنیس

رییس هیات تنیس استان هم با بیان اینکه ۵۰ زمین ورزشی تنیس در این استان از امروز فعالیت خود را از سر گرفتند گفت: از این تعداد ۳۵ زمین تنیس در شهر مشهد است.

محمدرضا تدین افزود: همه دستورالعمل‌هایی که در خصوص مقابله با کرونا صادر شده با دقت رعایت می‌شود و تا پایان امسال ۵۰ زمین ورزشی دیگر هم در استان به بهره‌برداری می‌رسد.

رییس هیات موتورسواری و اتومبیل‌رانی استان هم گفت: تمرینات ورزشکاران این رشته از شنبه هفته آینده آغاز می‌شود.

فرضعلی گرایلی افزود: در حال حاضر اجازه برگزاری مسابقه وجود ندارد و فقط تمرین و با تعداد نفرات محدود مجاز اعلام شده است.

وی با تاکید بر اهمیت رعایت دستورالعمل‌های مقابله با کرونا ادامه داد: منتظر اعلام نظر مسوولان ستاد مقابله با کرونا برای شروع مسابقات هستیم.

برچیده شدن چند باشگاه شطرنج

رییس هیات شطرنج خراسان رضوی نیز با بیان اینکه در مدت شیوع کرونا و بسته شدن باشگاه‌های ورزشی از ۲۰ باشگاه شطرنج در مشهد چهار باشگاه به دلیل عدم توانایی در پرداخت حقوق کارکنان و اجاره مکان، به کلی تعطیل شد گفت: سه باشگاه هم در همدیگر ادغام شد.

رضا پاشانجاتی افزود: امروز نشستی با مسوولان باشگاه‌ها برگزار می‌شود تا با همفکری و برنامه‌های مشارکتی فشار سنگین اقتصادی از دوش آنان برداشته شود.

وی ادامه داد: با بازگشایی باشگاه‌ها، کلاس‌های آموزشی هم با تعداد نفرات محدود و حداکثر با چهار نفر برگزار می‌شود.

مسابقات دوچرخه سواری تایم تریل انفرادی از ۱۶ خرداد

دبیر هیات دوچرخه سواری استان هم گفت: جلسات این هیات که پیش از این در فضای مجازی بود از فردا به صورت حضوری و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد.

مجید روح‌پرور افزود: نخستین مسابقه دوچرخه سواری استان نیز ۱۶ خرداد ماه در بخش تایم تریل انفرادی در سبزوار و در رده سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =