بالگرد هلال احمر برای مهار آتش سوزی به منطقه خائیز بوشهر اعزام شد

بوشهر- ایرنا- فرماندار تنگستان استان بوشهر گفت: با توجه به اینکه شعله‌های آتش از پایین دست منطقه خائیز سیر صعودی به ارتفاعات دارد و سخت گذر بودن مسیر درخواست اعزام ۲ فروند بالگرد نفر بر و آب پاش شد که هم‌اکنون بالگرد هلال احمر برای انتقال آتش نشانان در منطقه حضور یافته‌است.

عبدالحسن رفیعی‌پور روز سه‌شنبه درگفت و گو با ایرنا افزود: با توجه به اینکه بالگرد آب پاش باید از استان فارس اعزام شود رسیدن آن به منطقه زمان بر است.

وی بیان کرد: با همت و کمک نیروهای محیط زیست، منابع طبیعی و آبخیزداری و مردم در تنگه‌ها و باغ‌ها در پائین دست آتش سوزی تحت کنترل است و در زمان حاضر پیشروی آن به سمت ارتفاعات است.

رفیعی‌پور اضافه کرد: با توجه به شدت آتش قسمتی از باغ‌ها و مراتع منطقه دچار آتش سوزی شد اما هنوز آمار دقیقی از میزان خسارت‌ها در دست نیست.

وی یادآور شد: همچنین روز گذشته حدود ۲۰۰ متر از لوله‌های پلی اتیلن شبکه خط انتقال آب روستاها ذوب شد و جریان آب قطع شد که با حضور بموقع نیروهای آب و فاضلاب در حال تعمیر لوله‌ها هستند و انتظار می‌رود بزودی آب وصل شود.

وی گفت: علت آتش سوزی مشخص نیست.

براساس گزارش مردمی راس ساعت ۱۴ ظهر روز دوشنبه آتش سوزی در حوزه خائیز شهرستان تنگستان در منطقه تنگ یخ شروع و به سمت تنگ گشی و ارتفاع‌های بیرمی د رحال پیشروی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =