۶ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۴۰
کد خبرنگار: 2191
کد خبر: 83800098
۱ نفر

برچسب‌ها

توزیع تخم نوغان در جغتای سه برابر شد

سبزوار- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی جغتای در استان خراسان رضوی گفت: ۱۵۰ جعبه تخم نوغان برای تولید پیله ابریشم در اختیار بهره‌برداران این شهرستان قرار گرفت که نسبت به سال گذشته سه برابر شده است.

خلیل شایستگان روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: توزیع ۵۰۰ اصله نهال توت به صورت رایگان و برگزاری کلاس‌های آموزشی و ترویجی از عوامل رغبت کشاورزان جغتای به حرفه نوغانداری است.
وی ادامه داد: پرورش کرم ابریشم نیاز به سرمایه گذاری دارد که در کنار سایر فعالیت‌های تولیدی بخش کشاورزی سبب ایجاد درآمد و کمک به اقتصاد خانوارهای روستایی می‌شود.
مدیر جهاد کشاورزی جغتای گفت: مدت پرورش پیله کرم ابریشم ۴۵ روز است از این رو کشاورزان با کمترین هزینه می‌توانند اقدام به پرورش کرم ابریشم نموده و درآمد مناسب کسب کنند.

وی افزود: از طریق پرورش کرم ابریشم ماده اولیه مورد نیاز صنایع فرش بافی، پزشکی، نظامی و الکترونیک تولید می‌شود و از فضولات کرم ابریشم نیز می‌توان به عنوان کود آلی برای بهبود وضعیت فیزیکی و حاصلخیزی خاک استفاده کرد.
جغتای دارای ۲۳ هزار هکتار زمین کشاورزی و باغی است و ۹ هزار بهره‌بردار در بخش‌های کشاورزی، باغداری و دامداری این شهرستان فعال هستند.
مرکز شهرستان جغتای در ۳۵۰ کیلومتری غرب مشهد واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =