۵ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۲۳:۰۰
کد خبرنگار: 2862
کد خبر: 83799962
۱ نفر

برچسب‌ها

۸۵ درصد بیماران حاد تنفسی قم بیماری زمینه ای دارند

قم - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی قم، گفت: بیش از ۸۵ درصد بیماران حاد تنفسی که در حال حاضر به مراکز درمانی قم مراجعه، و بستری می شوند دارای بیماری های زمینه ای هستند از این رو انتظار می رود این افراد مسائل بهداشتی را بیش از پیش رعایت کنند.

به گزارش دوشنبه شب روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم محمد رضا قدیر در بازدید از بیماران بستری در بخش اورژانس بیمارستان کامکار قم، اظهار داشت: خانواده ها در مراقبت از افراد مُسن و با بیماری زمینه ای حداکثر دقت را به خرج دهند.

قدیر بیان داشت: امروز که از اورژانس بیمارستان کامکار بازدید داشتم، ۱۰۰ درصد بیماران اورژانس افراد مُسن یا با بیماری های زمینه ای بودند.

وی همچنین ضمن بررسی روند جداسازی بیماران کرونایی از غیر کرونایی در بیمارستان کامکار قم افزود: با رعایت تمامی پروتکل های لازم در مرحله نخست جدا سازی، بخش درمانگاه سرپایی بیمارستان کامکار ویژه بیماران غیر کرونایی به زودی راه اندازی می شود و در مراحل بعدی نیز شاهد فعالیت بخش های مختلف دیگر از جمله اتاق عمل ویژه بیماران غیر کرونایی خواهیم بود.

رئیس علوم پزشکی قم همچنین با پزشکان و کادر درمانی بیمارستان کامکار قم دیدار، و در جریان وضعیت کاری آنها قرار گرفت.

کرونا ویروسی است که گستردگی شیوع آن بسیار وسیع و ازجمله راه‌های انتقال آن عطسه و سرفه و دست دادن و روبوسی است، پزشکان توصیه می‌کنند علاوه بر پرهیز از دست دادن و روبوسی و عدم حضور در مراکز عمومی، به هنگام عطسه حتما جلوی بینی خود را با دستمال بگیرند و یا برای مهار آن از آرنج خود استفاده کنند.

ویروس کرونا موسوم به « کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی‌ماه ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۳۶۶۲۰۰۲۳، ۳۶۶۲۰۹۹۹، ۳۶۷۰۶۰۳۰ و ۳۶۷۰۴۳۶۸ (با پیش‌شماره ۰۲۵) تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha