پیام تسلیت استاندار خوزستان در پی درگذشت پروفسور کلانتری

دزفول-ایرنا- غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان دوشنبه با صدور پیامی درگذشت هیبت الله کلانتری نخستین سم شناس دارویی ایران و رئیس دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز را تسلیت گفت.

به گزارش ایرنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان در متن این پیام آمده است:

انا لله و انا الیه راجعون

خبر تأسف بار و حزن انگیز در گذشت دکتر کلانتری رئیس دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز که از اساتید بنام و متعهد و اخلاق مدار بودند، موجب تألم خاطر اینجانب گردید. این ضایعه اسفناک را به خانواده محترم ایشان، دانشجویان و همکاران ایشان در دانشکده داروسازی و مردم شریف شهرستان گتوند تسلیت عرض نموده و از درگاه خداوند متعال برای آن مرحوم مغفرت و علو درجات و برای بازماندگان صبر و شکیبایی خواستارم.

به گزارش ایرنا، پروفسور کلانتری سه شنبه شب سی ام اردیبهشت ماه پس از سکته مغزی در زادگاهش گتوند، ابتدا به بیمارستان ۳۲ تختخوابی کارون گتوند، سپس بیمارستان خاتم الانبیا شوشتر و درنهایت برای ادامه درمان به بیمارستان گلستان اهواز منتقل شد که دوشنبه بر اثر عوارض ناشی از سکته مغزی در بیمارستان گلستان اهواز درگذشت.

به گزارش ایرنا، پروفسور هیبت الله کلانتری از مشاهیر و نخبگان علمی کشور و رئیس دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از قدیمی‌ترین دانشکده‌های داروسازی ایران در سال  ۱۳۳۵ در شهرستان گتوند متولد شد؛  وی دکترای سم شناسی دارویی و استاد دانشگاه جندی شاپور اهواز است.

پروفسور کلانتری در سال ۱۳۵۴ در رشته طبیعی فارغ التحصیل شد؛ در سال ۱۳۵۶ در امتحان اعزام به خارج پذیرفته و برای تحصیل در رشته داروسازی راهی دانشگاه هندوستان شد.

او در سال ۱۳۶۱ در دانشگاه بمبئی دوره پی اچ دی داروسازی را گذراند و در سال ۱۳۶۲ بورسیه دانشگاه کره جنوبی شد.

این نخبه علمی کشور در سال ۱۳۶۸ به ایران بازگشت و به عنوان نخستین سم شناس دارویی ایران به استخدام دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی اهواز درآمد.

تالیف کتاب سم شناسی نوین، ارائه بیش از ۷۰ مقاله و خلاصه مقاله در مجلات داخلی و بین المللی و چندین مقاله خارجی از تالیفات و حاصل تحقیقات پروفسور کلانتری در مرکز تحقیقات سم شناسی و آزمایشگاه دانشگاه انگلستان می‌باشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =