۵ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۴۸
کد خبرنگار: 1261
کد خبر: 83799853
۳ نفر

برچسب‌ها

یک گروه ۱۰۰ نفره از زندانیان طالبان آزاد شدند

کابل - ایرنا - دفتر شورای امنیت ملی افغانستان اعلام کرد: امروز دوشنبه یک گروه ۱۰۰ نفره از زندانیان وابسته به گروه طالبان براساس فرمان رئیس جمهوری اشرف غنی آزاد شدند.

 شورای امنیت ملی افغانستان با صدور اطلاعیه‌ای افزود: این زندانیان پس از آن رها شدندکه رئیس جمهوری غنی متعهد به سرعت بخشیدن رهایی زندانیان درپی آتش‌بس طالبان شد و دستور رهایی ۲ هزار نفر زندانی این گروه را صادر کرد.

طبق این گزارش، با رهایی این ۱۰۰ نفر،  شمار زندانیان آزاد شده طالبان پس از امضای توافقنامه صلح آمریکا و طالبان به یکهزار و ۱۰۰ تن رسیده است.

گروه طالبان نیز تاکنون ۲۰۰ زندانی دولتی را در استان های مختلف این کشور آزاد کرده است.

دولت افغانستان پس از افزایش حملات گروه طالبان  علیه نیروهای افغان و غیرنظامیان، گروه طالبان را عامل این کشتارها دانسته و  به همین دلیل روند  آزادی زندانیان این گروه را متوقف و دستور حملات تهاجمی را صادر کرد.

سهل‌شاهین سخنگوی گروه طالبان در دفتر قطر از فرمان رئیس جمهوری غنی مبنی بر رهایی ۲ هزار نفر دیگر از زندانیان طالبان استقبال کرد و گفت که آنها نیز متعهد به رهایی زندانیان دولتی هستند.

پیشرفت‌های دو روز اخیر پس از اعلام آتش‌بس دولت و گروه طالبان در ایام تعطیلات سه روزه عیدسعیدفطر صورت گرفته که با استقبال گرم کشورهای منطقه، جهان و سازمان‌های بین المللی نیز مواجه شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =