تصادف زنجیره‌ای در گردنه قوشچی چهار زخمی برجا گذاشت

ارومیه- ایرنا- فرمانده پلیس راه آذربایجان‌غربی گفت: براثر برخورد سه دستگاه خودرو سواری در گردنه قوشچی در محور ارومیه به خوی چهار نفر از سرنشینان این خودروها مجروح و راهی بیمارستان شدند.

سرهنگ کمال حسین‌زاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این حادثه ساعت ۱۱ صبح امروز و براثر برخورد یک دستگاه وانت پیکان با ۲ دستگاه پراید در این گردنه به‌وقوع پیوست. 

وی ادامه داد: براثر شدت برخورد یکی از خودروهای پراید در این حادثه طعمه حریق شد .

وی اضافه کرد: در این حادثه چهار نفر از سرنشینان هر سه دستگاه خودرو مجروح و بلافاصله توسط عوامل اورژانس به بیمارستان اعزام شدند.

وی با بیان اینکه ۲ تیم گشتی پلیس‌راه در محل حضور پیدا کردند که به جمع‌آوری و پاک‌سازی محل نظارت و به بررسی علت سانحه اقدام کردند افزود: بعداز ۱۵ دقیقه محور بازگشایی و تردد خودروها به حالت اولیه برگشت.

فرمانده پلیس راه آذربایجان‌غربی با اشاره به علت این حادثه نیز گفت: انحراف به چپ ناشی از تخطی از سرعت مطمئنه در جاده لغزنده توسط راننده وانت پیکان علت این حادثه بود.

طبق بررسی‌های انجام شده به طور متوسط هر ۲ ساعت، پنج نفر جان خود را به علت سوانح رانندگی در کشور از دست می‌دهند؛ سرعت غیرمجاز با ٢٢ درصد، انحراف به چپ با ٢١ درصد، بی‌توجهی به مسیر با ٢٠ درصد و رعایت نکردن حق تقدم با حدود ١٧ درصد، مهم‌ترین علل تصادفات در پی رعایت نکردن قوانین راهنمایی و رانندگی برآورد شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =