اتصال کوتاه دلیل آتش‌سوزی در نیروگاه تبریز اعلام شد

تبریز - ایرنا - مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق آذربایجان‌شرقی درمورد آتش‌سوزی در نیروگاه تبریز گفت: دلیل آتش سوزی اتصال کوتاه در یکی از کلیدهای کلیدخانه این نیروگاه بوده است.

ناصر معینی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: این آتش سوزی ساعت ۶:۳۰ عصر دیروز اتفاق افتاد که با حضور به موقع پرسنل آتش نشانی نیروگاه، پتروشیمی، پالایشگاه و شهرهای تبریز و خسرو شهر، حریق در ساعت ۸:۳۰ شب مهار شد.

وی با بیان اینکه وقوع این حوادث در نیروگاه‌ها طبیعی است، خاطرنشان کرد: بررسی‌های لازم در این زمینه در دست اقدام است.

معینی تصریح کرد: خوشبختانه این سانحه تلفات جانی و مصدوم نداشت و تنها ۲ نفر از همکاران آتش نشانی براثر دود ناشی از آتش سوزی دچار مشکلات تنفسی شدند که در محل سانحه درمان و بهبود یافتند.

مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق آذربایجان شرقی ضمن قدردانی از حضور به موقع و تلاش‌های پرسنل آتش نشانی شهرستان تبریز، تاکید کرد: سعی داریم تا فردا یکی از واحدهای آسیب دیده نیروگاه را به مدار تولید بازگردانیم و واحد دوم نیز تا ۲۴ ساعت دیگر و بعد از تعویض کلید آتش گرفته به مدار تولید برق کشور بازخواهد گشت.

نیروگاه تبریز یکی از نیروگاه‌های مهم کشور واقع در شمال غرب کشور است که با ۲ واحد بخاری هر یک به ظرفیت ۳۵۰ مگاوات نقش مهمی در تامین برق منطقه ایفا می‌کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =