۵ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۳۵
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 83799830
۲ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

چامسکی: واکنش آمریکا به شیوع کرونا فاجعه‌بار بود 

تهران - ایرنا - «نوام چامسکی» منتقد سرسخت سیاست‌های «دونالد ترامپ»، واکنش دولت آمریکا در مواجهه با شیوع «ویروس کرونا» را در این کشور «آشوب‌آور و فاجعه‌بار» خواند.  

چامسکی منتقد و نظریه پرداز آمریکایی امروز (دوشنبه) در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه گفت: ایالات متحده در مسیر پر هرج و مرج و بدون برنامه فدرال در مواجهه با ویروس کرونا قرار دارد، زیرا بودجه بهداشت عمومی در این کشور کاهش یافته و پیشرفت‌های تغییرات آب و هوایی نادیده گرفته شده است.  

چامسکی ۹۱ ساله در پاسخ به پیش‌بینی وضعیت فعلی آمریکا در مواجهه با کرونا گفت: در ایالت متحده هیچ رهبری منسجمی وجود ندارد و در واقع هرج و مرج بر این کشور حاکم است.  
به گفته چامسکی، ریاست جمهوری آمریکا و کاخ سفید در اختیار یک فرد قدرت‌طلب قرار گرفته که به چیزی جز قدرت و چشم‌انداز انتخاباتی خود علاقه‌ای ندارد و به آنچه برای کشور و جهان اتفاق می‌افتد، اهمیتی نمی‌دهد.  

چامسکی افزود: هیچ چیز به جز قدرت و منافع شخصی برای ترامپ مهم نیست. البته او مجبور است حمایت از حوزه انتخابی که برایش ثروت و قدرت به همراه می‌آورد را حفظ کند.  

این نظریه پرداز آمریکایی با انتقاد از نوع رفتار دولت آمریکا در برابر شیوع ویروس کرونا تصریح کرد: به محض ورود ترامپ به مساله شیوع این ویروس، اولین اقدام وی برچیدن کل نظام پیشگیری از بیماریهای همه‌گیر در آمریکا بود.  

براساس آخرین آمار رسیده، از زمان آغاز همه‌گیری بیماری «کووید-۱۹ » در آمریکا، بالغ بر یک میلیون و ۶۶۷ هزار نفر به این بیماری مبتلا شده و از این میان بیش از ۹۸ هزار و ۶۹۱ نفر جان خود را تاکنون از دست داده‌اند.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =