پروتکل‌ بهداشتی بازگشایی آبدرمانی‌های استان اردبیل تدوین می‌شود

اردبیل- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: با ابلاغ استاندار اردبیل به دانشگاه علوم پزشکی استان، پروتکل‌های بهداشتی بازگشایی آبدرمانی‌ها برای تصویب در ستاد استانی مقابله با کرونا تدوین می‌شود.

نادر فلاحی روز دوشنبه در گفت‌ و گو با ایرنا اظهارداشت: با پیگیری‌های اساسی انجام شده مبنی بر تلاش برای بازگشایی آبدرمانی‌های استان با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی، با توجه به اینکه محوریت آب‌های گرم و معدنی کشور در اردبیل است، طی هفته جاری نسبت به تدوین پروتکل بهداشتی آب‌های گرم و معدنی اقدام خواهد شد.
او افزود: با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و مراکز تحقیقاتی ،میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان و انجمن آب‌های درمانی با تدوین این پروتکل‌ها و ارائه آن به ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا  در زمینه بازگشایی این مراکز اقدام خواهد شد.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل گفت: پس از تصویب این موضوع ، فعالیت آبگرم‌های معدنی استان دوباره آغاز خواهد شد.
فلاحی با اشاره به همکاری بسیار خوب جامعه آبدرمانی‌های استان در ایام شیوع ویروس کرونا تصریح‌کرد: مسوولان مراکز آبدرمانی در همان روزهای نخست شیوع ویروس کرونا اقدام به تعطیلی مراکز خود کرده و در حال حاضر نیز آماده بازگشایی آبدرمانی‌ها با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی هستند.
مراکز آب‌درمانی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری استان اردبیل به شمار می‌روند که نقش و اهمیت اساسی در جذب گردشگران به منطقه دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =