۴ هزار و ۵۶۸ مورد نمونه‌گیری ویروس کرونا در چهارمحال و بختیاری انجام گرفت

شهرکرد- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون چهار هزار و ۵۶۸ مورد نمونه‌گیری از بیماران مشکوک به علائم کرونا در استان انجام گرفت.

مجید شیرانی روز دوشنبه در گفت‌ وگو با خبرنگار ایرنا افزود: بخش زیادی از این نمونه‌گیری‌ها به صورت سرپایی و در ۲۰ مرکز منتخب درمانی استان انجام شده است.

وی با اشاره به روند افزایشی تعداد بیماران مبتلا به ویروس کرونا در استان طی روزهای اخیر، تصریح کرد: اگر چه افزایش تعداد بیماران در روزهای اخیر ناشی از بیماریابی هوشمند شکل گرفته در استان است، اما برخی بی‌احتیاطی‌ها نظیر دورهمی‌های خانوادگی و مهمانی‌ها عامل اصلی افزایش تعداد بیماران است.

شیرانی ادامه داد: با وجود اینکه شیوع خوشه‌ای عامل تهدید کننده فضای موجود در استان است اما ویژگی مثبتی که دارد این است که این نوع شیوع از پراکندگی کمتری برخوردار است و قابل کنترل و مهار است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا در استان در مرحله کنترل و مهار است، اظهار داشت: تحلیل‌های موجود حاکی از وضعیت مطلوب استان نسبت به سایر مناطق کشور است اما سفرهای اخیر و در پیش بودن فصل تابستان و ورود مسافران تهدید جدی به شمار می‌رود.

شیرانی با تاکید بر اینکه مردم استان از پذیرش مهمان از استان‌های دیگر در خانه‌های خود خودداری کنند، خاطر نشان کرد: حجم بالای مسافران ورودی به استان نگران کننده است از همین رو از مردم تقاضا می‌شود در این روزها از ترددهای غیرضروری بپرهیزند و از اسکان مسافر در منازل خود دوری کنند.

وی، همچنین نسبت به برگزاری مراسم‌های عزاداری در آرامستان‌ها هشدار داد و گفت: همچنان از مردم استان تقاضا می‌شود تا از برگزاری مراسم‌های عزاداری خودداری کنند و تا حد امکان این مراسم‌ها در کوتاه‌ترین زمان برگزار شود.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا یا کووید ۱۹ به بیشتر کشورهای جهان سرایت کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =