آزمون: با زنیت قرارداد دارم ولی می‌خواهم چالش جدیدی تجربه کنم

تهران- ایرنا- مهاجم تیم ملی فوتبال ایران گفت: ۲ سال دیگر با زنیت روسیه قرارداد دارم ولی می‌خواهم چالش جدیدی تجربه کنم.

سردار آزمون در یک گفت و گوی تلویزیونی درباره تمرینات خود در روزهای قرنطینه در روسیه اظهار داشت: در اوایل روزهای قرنطینه از طریق فضای مجازی و با هماهنگی با مربی بدنسازی باشگاه در منزل به صورت انفرادی تمرین می‌کردم. از هفته پیش تمرینات ابتدا به صورت انفرادی در باشگاه آغاز شد و بعد این تمرینات دونفره شد و از امروز قرار است در گروه‌های چهار نفره تمرین کنیم.  

وی ادامه داد: اوایل تیر به عنوان زمان شروع لیگ روسیه اعلام شده و قرار است با آغاز مسابقات به صورت فشرده و هر سه یا چهار روز یک بار مسابقات ادامه داشته باشد.

مهاجم تیم ملی فوتبال ایران در خصوص مطرح شدن پیشنهادات متعدد خارجی برای او گفت: این پیشنهادها را در رسانه‌ها می‌بینیم و این موضوع کار من را سخت می‌کند. دوست ندارم زیاد در رسانه‌ها روی من مانور بدهند. در حال حاضر با زینت قرارداد دارم و ذهنم روی همکاری با این تیم است و نمی‌توانم با تیمی مذاکره کنم، اما دوست دارم در آینده اتفاقات خوبی برای من بیفتد.

آزمون درباره علاقه به حضور در یکی از پنج لیگ معتبر اروپایی خاطرنشان کرد: حدود هشت سال است در لیگ روسیه هستم و تجربیات خوبی کسب کرده‌ام اما دوست دارم چالش جدیدی را شروع کنم. ۲ سال دیگر با زنیت قرارداد دارم و نمی‌توانم بدون هماهنگی این باشگاه چیزی در خصوص آینده بگویم.

وی در خصوص اینکه گفته می‌شود پدر او تمایلی به حضورش در لیگی خارج از روسیه ندارد، افزود: هیچ کسی در خصوص خانواده من چیزی نمی‌داند. رازهای خانوادگی ما هیچ وقت در رسانه‌ها نخواهد رفت. پدر من همیشه گفته که حرف آخر را در فوتبال خودم بزنم. ۲۶ ساله هستم و تصمیمات را خودم می‌گیرم. البته همیشه با خانواده مشورت می‌کنم، اما تصمیم آخر را خودم خواهم گرفت. زمانی که به زنیت آمدم نیز خودم تصمیم آخر را گرفتم.

آزمون در خصوص شرایط تیم ملی  فوتبال ایران گفت: ویروس کرونا کار ما را خیلی سخت کرده است. هنوز معلوم نیست چه زمانی قرار است مسابقات ملی برگزار شود. قرار است هر سه تا چهار روز یک بار در لیگ روسیه بازی کنیم اما اطلاعی از  زمان آغاز اردوی تیم ملی ندارم. بعد از پایان این فصل نیز قرار است بلافاصله فصل آینده روسیه آغاز شود.

وی با تاکید بر کار سخت تیم ملی برای صعود به جام‌جهانی عنوان کرد: کار تیم ملی خیلی سخت است اما می‌توانیم به دور بعد صعود کنیم. با دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی در این مدت در ارتباط بودم اما هنوز با او کار نکرده‌ام. با این وجود می‌دانم که روحیه پیروزی دارد و ما بازیکنان نیز باید به او کمک کنیم. جایگاه تیم ملی در مرحله مقدماتی اینجا نیست و باید با کمک مردم در مسابقات حضور داشته باشیم و نتایج خوبی را کسب کنیم.

وی در خصوص اینکه گفته می‌شود از ابتدا نظر مثبتی روی حضور مارک ویلموتس سرمربی پیشین تیم ملی نداشت، تصریح کرد: از آمدن ویلموتس گله‌ نکردم اما از ابتدا گفتم با توجه به عدم شناخت از او باید ببینیم چه اتفاقاتی خواهد افتاد. به هر حال چه خوب یا بد ویلموتس را کنار گذاشتیم و باید حالا تلاش کنیم شرایط تیم ملی به گذشته بازگردد و به اسکوچیچ  کمک کنیم.

مهاجم تیم ملی در خصوص حضور در زنیت روسیه و رقابت با مهاجم ملی‌پوش این تیم گفت: قبل از حضور در زنیت به این موضوع فکر کردم. به خودم اطمینان داشتم و عاشق جنگیدن هستم و دوست ندارم در رقابت سالم شکست بخورم و خدا را شکر با وجود کار سخت توانستم نظر مربی را جلب کنم. در هیچ کجای روسیه و در هیچ تیمی تضمینی برای باز کردن به شما داده نمی‌شود، مگر رئیس جمهور این کشور باشد.

آزمون در خصوص اختلاف کیفیت عملکرد  او در مسابقات باشگاه و بازی‌های ملی تصریح کرد: در گذشته در روبین کازان بازی می‌کردم که به دلیل کیفیت تیم مجبور به عملکرد دفاعی بودیم و این موضوع کار من را سخت می‌کرد. در جام جهانی نیز وقتی قرار بود دفاعی بازی کنیم و تا محوطه ۱۸ قدم تیم خود بازگردم کاری از من بر نمی‌آمد. واقعا مردمی که از من انتقاد می‌کردند می‌توانند دو بار از محوطه ۱۸ قدم تیم خود تا محوطه ۱۸ قدم تیم حریف بروند و بیایند.

وی خاطرنشان کرد: مردم نمی‌داند تاکتیک مربیان چه چیزی است اما باز انتقاد می‌کنند. همیشه وقتی با خانواده درد و دل کردم، گفتم که عملکردم در تیم ملی را تحسین می‌کنم. در حال حاضر با وجود سن کم در میان پنج گلزن برتر تیم ملی حضور دارم. در این میان برخی نیز حسودی می‌کنند. در بازی آخر تیم ملی با عراق واقعا نمی‌دانستم وظیفه من در زمین چه چیزی بود. وقتی با مربی خوب کار می‌کنید وظایف شما مشخص است و می دانید چه کاری باید در زمین انجام بدهید اما در بازی‌های آخر تیم ملی من وظایفم را نمی‌دانستم. همین موضوع باعث شد در بازی با عراق در دقیقه ۷۰ درخواست تعویض کنم و فکر می‌کنم حق نیز با من بود. لیونل مسی و کریستیانو رونالدو نیستم که همه را دریبل کنم و گلزنی کنم و به تنهایی نیز نمی‌توانم کاری در زمین انجام بدهم. 

وی درخصوص علایق خود به اسب‌ها و اینکه گفته می‌شود به تازگی اسب گرانی را خریداری کرده است، گفت: متاسفانه چهار روز پیش اولین کره خود را از دست دادم. در استرالیا نیز به تازگی اسبی گرفتم و اسم او را نیز سریک گذاشتم. قیمت مطرح شده در خصوص اسبی که خریدم درست بود. اسب‌های استرالیا برخلاف اسب‌های ایران واقعا مهربان هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =