۳۰ هزار بسته بهداشتی بین اقشار کم برخوردار در اهواز توزیع شد

اهواز - ایرنا - رییس هیات ورزش های همگانی اهواز گفت: ۳۰ هزار بسته بهداشتی و ۱۰ هزار لیتر موادضدعفونی کننده برای مقابله با انتشار ویروس کرونا در بین نیازمندان و بیمارستان های شهرستان توزیع کردیم.

علی یزدی دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: توزیع این تعداد بسته بهداشتی و مواد ضدعفونی به صورت رایگان بوده است و تا پایان شکست این ویروس ادامه دارد.

وی افزود: این بسته های بهداشتی شامل ماسک، ژل ضدعفونی، الکل و لباس بیمارستانی بوده که سعی کردیم در نقاط مختلف شهرستان توزیع کنیم.

رییس هیات ورزش های همگانی اهواز گفت: این هیات همچنین مشارکت جدی در ضدعفونی کردن معابر و خیابان ها داشته و صدها بسته غذایی در بین اقشار آسیب دیده از کرونا توزیع کرده است.

وی بیان کرد: قطعا پیشگیری بهتر از درمان است لذا همگان باید دستورالعمل های بهداشتی مقابله با ویروس کرونا را جدی بگیرند.

به گزارش ایرنا با شیوع ویروس کرونا در خوزستان، گروه های جهادی و مردمی در لبیک به ندای رهبر معظم انقلاب و فرمایش ایشان در خصوص مواسات و همدلی و کمک مؤمنانه به اقشار نیازمند، پای کار آمده اند و با تهیه و توزیع بسته های بهداشتی و اقلام معیشتی سعی در کمک به نیازمندان استان دارند.

ویروس کرونا در بیش از ۲ هفته گذشته افراد زیادی را در خوزستان مبتلا کرده به گونه‌ای که مسوولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  اعلام کردند در چند روز گذشته یک چهارم مبتلایان به ویروس کرونا در کشور مربوط به خوزستان بوده است.

برای جلوگیری از ناپایدار شدن وضعیت انتشار ویروس کرونا در خوزستان، ادارات، بانک‌ها و اصناف غیر ضروری از ۲۲ تا ۲۹ اردیبشهت ماه در شهرستان های با وضعیت قرمز تعطیل اعلام شدند و مجدد از یکم تا پنجم خردادماه ادارات، شرکت ها، سازمان ها، دستگاههای اجرایی و بانک ها و اصناف تعطیل شد.

به گفته مسوولان دانشگاه علوم پزشکی اهواز افزایش بیماریابی و رعایت نکردن فاصله گذاری اجتماعی از عوامل افزایش ابتلا به کرونا در خوزستان بوده است.

ویروس کرونا نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد و تاکنون به بیش از ۲۰۰ کشور سرایت کرده است که سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

کیانوش جهانپور رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: تا روز یکشنبه ۱۳۵ هزار و ۷۰۱ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۵۸ نفردیگر، جان باختگان کرونا در کشور به  هفت هزار ۴۱۷ نفر رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =