امسال ۴۷ حکم تخریب ساخت‌وسازهای غیرقانونی در اراضی چهارمحال و بختیاری اجرا شد

شهرکرد- ایرنا- رییس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۴۷ حکم تخریب ساخت‌و سازهای غیرقانونی در اراضی کشاورزی استان اجرا شده است.

ذبیح‌الله غریب روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این ساخت‌وسازهای غیرقانونی بیشتر در شهرستان‌های سامان، لردگان و فارسان بوده است.

وی ادامه داد: ۱۵۰ حکم تخریب دیگر نیز صادر شده که اجرای این احکام در مناطق مختلف استان زمانبندی شده و تا پایان سال به طور کامل اجرا می‎شود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: سال گذشته نیز با حکم دادستانی تخریب ۱۸۰ مورد ساخت‌وساز غیرقانونی در اراضی کشاورزی استان اجرا شد.

غریب با بیان اینکه احداث هر سازه‌ای در اراضی کشاورزی باید با کسب مجوز انجام گیرد، افزود: برای ایجاد ساخت و ساز در اراضی کشاورزی قوانینی وجود دارد، از همین رو هر تقاضایی مطابق این قانون بررسی می‌شود و چنانچه مغایریتی با قانون نداشته باشد با آن موافقت می‌شود.

به گزارش ایرنا، وسعت اراضی زراعی و باغی چهارمحال و بختیاری ۲۴۷ هزار هکتار است که به گفته مسئولان تا پایان برنامه ششم توسعه، تمامی این وسعت زیرپوشش طرح ملی حدنگاری قرار خواهد گرفت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =