ملاقات نوجوان سیمکان جهرم با وزیر برای پیگیری مشکلات اینترنت

شیراز-ایرنا- محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به مناسبت تعطیلات عید فطر در سفر به جهرم در دیدارهای مختلف خود به برخی از مشکلات این شهرستان هم رسیدگی کرد که از جمله آنها بررسی وضعیت اینترنت بخش محروم سیمکان جهرم و دادن قول مساعد به یکی از جوانان این منطقه برای حل مشکل اینترنت بود. 

در سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به شهرستان جهرم که دوشنبه انجام شد، ابوالفضل اکبری دانش‌آموز اهل بخش سیمکان از توابع این شهرستان در ملاقاتی با محمد جواد آذری جهرمی از مشکلات اینترنت در این بخش سخن گفت و وزیر ارتباطات در پاسخ به این موضوع اظهار داشت: در روزهای آینده با نصب دکل‌های مخابراتی در روستاهای مانیان و تیرافجان، مشکل پایین بودن سرعت اپراتور همراه اول حل خواهد شد.

محمدجواد آذری جهرمی با بیان اینکه، پهنای باند رومینگ برای اپراتور ایرانسل نیز افزایش خواهد یافت، قول مساعد داد پیگیری‌های لازم را در این زمینه به عمل آورد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پیش از این گفته بود، با موافقت و دستور رییس جمهوری و مساعدت محمد باقر نوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه، استفاده دانش‌آموزان و معلمان کشور از شبکه آموزش دانش آموزان (شاد) تا پایان خرداد ماه ۹۹ رایگان خواهد بود و در تلاش است مصوبات لازم برای رایگان شدن همیشگی این شبکه نیز اخذ شود.

بررسی مشکلات مخابرات شهرستان‌های جهرم و خفر

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین امروز (پنجم خرداد) در نشستی، مشکلات مخابراتی شهرستان‌های جهرم و خفر را بررسی و ابراز امیدواری کرد، مردم این ۲ شهرستان به مرور شاهد عملیاتی شدن تصمیمات اتخاذ شده در این نشست، باشند.

آذری جهرمی افزود: در این جلسه، مشکلات ارتباطی در حوزه ارتباطات سیار و ارتباطات دیتا با محوریت مناطق روستایی و کمتر برخوردار به تفصیل مورد بحث و بررسی قرار گرفت و تصمیمات خوبی برای رفع مشکلات موجود اتخاذ شد.

تجهیز تعدادی از سایت‌های همراه اول جهرم به فیبرنوری

مدیر مخابرات شهرستان جهرم نیز در گفت ‌و گو با ایرنا بیان داشت: در ماه‌های اخیر چند سایت‌ همراه اول در مناطق مختلف این شهرستان نصب شده و افزون بر این امامزاده اسماعیل (ع)، مسجد حاج عبدالله، بیمارستان پیمانیه و مرکز زیرساخت جهرم به فیبرنوری مجهز شده‌اند.

محمدرضا مهارت‌فر افزود: افزایش سرعت دسترسی به اینترنت، افزایش پایداری ارتباطات، کاهش اثرات اختلال (نویز) و سایر عوامل محیطی، ارائه زیرساخت‌های لازم برای سرویس‌های جدید و پهنای باند، از مزایای سامانه‌های انتقال مبتنی بر فیبرنوری است.

ژیان‌سواری وزیر در جهرم

سفر وزیر ارتباط و فناوری اطلاعات به جهرم، دست‌مایه پست‌های اینستاگرامی وی نیز شده است. محمدجواد آذری جهرمی، همچنین در اینستاگرام با انتشار تصویری از خود و پسرش که در جهرم سوار بر یک ژیان قدیمی شده‌اند، از خاطرات ژیان و ویژگی‌های دهه نودی‌ها این طور نوشت:

«ژیان، ماشین پُرخاطره‌ای برای قدیمی‌هاست. کسی رو سراغ دارم که میگه ۹ نفر کوچک و بزرگ رو تو ژیان جا داده و رفتند مشهد. دهه نودی‌ها هم از هر فرصتی استفاده میکنن! شاید من فکر کنم این تیکه آهن دیگه به درد نمیخوره ولی محمد همین که دید یه فرمون داره براش کافی بود تا بازی رو شروع کنه. تازه خیلی هم با جدیت، انگار این ژیان اینجا افتاده بود تا یه روزی یه دهه نودی پیداش کنه و باهاش تمرین رانندگی کنه، وایسید ببینید اینا چند سال دیگه چجوری همه کم‌کاری‌های نسل‌های قبل رو جبران میکنن. حدود نیم ساعتی ما رو تو این ژیان نشوند و رانندگی می‌کرد، همه‌ اینها یک طرف، این سیٔوالش هم یک طرف: «بابا، بوقش کو؟»

 شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳ کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =