آزمون پایه نهم متوسطه به صورت حضوری برگزار می‌شود

کرمان - ایرنا - رئیس اداره آموزش متوسطه دور اول اداره‌کل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به تماس‌های مکرر والدین و دانش‌آموزان در زمینه برگزاری امتحانات پایه نهم به صورت غیرحضوری گفت: این آزمون‌ها با توجه به برنامه‌ریزی و شرایط مدارس می‌تواند از فردا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی آغاز شود و تا پایان خرداد سال جاری به اتمام برسد.

محمدحسن شمسی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تاکنون بخشنامه ای مبنی بر برگزاری آزمون های پایه نهم به صورت غیر ضوری صادر نشده است و در صورت صدور چنین بخشنامه ای، به مدارس و رسانه ها اعلام خواهد شد.

وی با بیان اینکه سابق بر این هماهنگی در مورد برگزاری امتحانات پایه نهم به صورت استانی انجام می شد اظهار داشت: اکنون و با توجه به شرایط موجود و بر اساس تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا برنامه ریزی زمان آغاز امتحانات با توجه به پایان یافتن آموزش ها و شرایط مدارس در اختیار مدیران است.

رئیس اداره آموزش متوسطه دور اول اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان تصریح کرد: توصیه های بهداشتی به منظور پیشگیری از انتقال ویروس کرونا به مدیران مدارس و کارشناسان در نشست های متعدد ویدئوکنفرانسی اعلام شده است.

وی تاکید کرد: دانش آموزان بدو ورود به مدرسه برای شرکت در آزمون تب سنجی می شوند و محیط مدارس، سالن یا محیط برگزاری آزمون به طور پیوسته گندزدایی می شود.

شمسی تاکید کرد: دانش آموزانی که آمادگی شرکت در آزمون ها را ندارند می توانند شهریور ماه در این آزمون ها شرکت کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =