تقاضا برای نفت در سال ۲۰۲۰ بیش از ۱۰ درصد کاهش خواهد یافت

تهران - ایرنا - مرکز تحقیقات مشاوره‌ای «ریستاد انرژی» پیش‌بینی کرد که تقاضا برای نفت در سال ۲۰۲۰ به میزان ۱۰.۸ درصد کاهش خواهد یافت.  

به گزارش امروز (دوشنبه) خبرگزاری «ترند» جمهوری آذربایجان، مرکز انرژی ریستاد، کاهش ۱۰.۸ درصدی تقاضا نفت معادل ۱۰.۷ میلیون بشکه بیشتر نسبت به سال گذشته میلادی را برای سال ۲۰۲۰ میلادی پیش‌بینی می‌کند.  

برآوردهای مرکز ریستاد انرژی نشان می‌دهد که کل تقاضای نفت در سال ۲۰۱۹ تقریباً ۹۹.۵ میلیون بشکه در روز بوده که اکنون پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال ۲۰۲۰ به ۸۸.۸ میلیون بشکه در روز کاهش یابد.  

همچنین انتظار می‌رود تقاضا برای نفت در ماه مه (خرداد) با ۲۱.۱ درصد کاهش به ۷۷.۹ میلیون بشکه در روز برسد. میزان تقاضا در ماه ژوئن (تیر) نیز با ۸۴.۵ میلیون بشکه در روز پیش‌بینی شده که با کاهش ۱۴ درصدی همراه است.  

در ادامه این مرکز پیش‌بینی کرده که کل تقاضا برای نفت در سال ۲۰۲۱ نیز به طور متوسط ۹۸.۱ میلیون بشکه در روز باشد.  

برآوردهای مرکز ریستاد انرژی حاکی از آن است که کل تقاضای نفت در ایالات متحده برای سال ۲۰۲۰ با ۲.۱ میلیون بشکه در روز به ۱۸.۴ میلیون بشکه در روز کاهش خواهد یافت.  

همچنین تخمین زده می‌شود که تقاضای نفت در آمریکا در ماه ژوئن با ۱۵.۱ درصدی به  ۱۷.۵ میلیون بشکه در روز کاهش یابد.  

در سال ۲۰۲۱ نیز انتظار می‌رود که کل تقاضای نفت در ایالات متحده به طور متوسط ۱۹.۹ میلیون بشکه در روز و تقاضای سوخت جاده‌ای ۱۰.۸ میلیون بشکه در روز باشد.  

مرکز تحقیقاتی ریستاد انرژی با داشتن دفاتر در نروژ، لندن و مسکو  یک شرکت مستقل تحقیقاتی در زمینه انرژی است که به طور مستمر به مشتریان خود که در صنعت انرژی در سراسر جهان فعالیت می کنند، خدمات، داده‌ها، تجزیه و تحلیل و مشاوره بازارهای نفت و گاز ارائه می‌کند.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =